Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó ötlet az esti érettségi?

Jó ötlet az esti érettségi?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és talán lenne lehetőségem a jelenlegi gimnáziumomból váltani esti érettségire. Jól tanulok viszont rengeteg a felesleges tantárgy szinte egyáltalán nincs életem és folyamatosan stresszes vagyok. Hétvégén még ha el is mehetnék valahova itthon kuksolok a tankönyvekkel és rettegek, hogy mi lesz ha rosszabb jegyet kapok. A tanárok folyamatosan megaláznak ha véletlenül nem tudok valamit tökéletes, pedig jól tudják, hogy mindent megteszek. Ezért gondoltam, hogy váltok. Heti két nap kéne bejárni és csak 5 órára kellene tanulni.a probléma az, hogy félek tőle, hogy nem fogok tudni olyan hatékonyan érettségizni. Szerintetek?

2021. nov. 21. 02:27
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem - ha ilyen problémáid vannak - feltétlen megéri.

Én már régebben, munka mellett jártam esti gimibe, és úgy tettem le az érettségit. Ha minden órára bemész - ami persze nem kötelező, de szükséges -, akkor ugyanúgy el tudod végezni, ahogy a nappalin.

2021. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
mindenképp
2021. nov. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Tehát jó tanuló vagy nappalin, csak túlstresszeled.

Nem esti kell ide, hanem csak iskolaváltás. Menj egy kevésbé erősbe (vagy csak kevésbé szigorúba).

2021. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én mindenképpen ajánlom neked. én is azon vagyok éppen és nagyon szeretem. sok ismerősöm is ott végezte és ők is jobban szerették. demég a egyetemre járó ismerőseimnek mikor elmeséltem mi, hogy van ők is azt mondták ha tudták volna inkább arra mennek ők is. ha van kérdésed írj bátran megpróbálok segíteni.
2021. nov. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Keresd meg az iskolapszichológust, kérj tanácsot az ofődtől meg más tanároktól, akikben megbízol, és főleg a szüleidtől. Ők ismernek személyesen, mi meg nem.

Nagyon sok olyan diák van, aki nagyon is jó helyen van a nappali képzésen, csak a hozzáállásán kéne változtatnia, hogy ne izguljon annyira, vagy esetleg másik osztályba vagy iskolába kéne mennie és megoldódna a gondja. Ha a tanáraid megaláznak (vagy csak úgy érzed), lehet, hogy másik osztályba átmenni is elég volna. Ha mindent megteszel, mégsem vagy elég jó, talán egy kevésbé erős iskolára (de azért nappali tagozaton) lenne szükséged.

Az estin azért nagyságrendekkel kevesebbet lehet tanulni, kár lenne egyből lemondanod egy csomó mindenről.

2021. nov. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!