Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtátok, hogy csak a külső...

Tudtátok, hogy csak a külső számít?

Figyelt kérdés
Ez a dolog főképp azokhoz szól akik erőltetik, hogy a belső számít leginkább. Nos akkor kezdem is az elméletem, illetve magyarázatom. Külső alatt nem csak a külső megjelenést értem, hanem a (lehet, hogy egy kicsit viccesen fog hangzani) belső szerveket is, mint hangszálak és társaik. Tegyük fel, hogy van 2 ember ugyan azzal a világrengető mondanivalóval, az egyik külsőleg rendben van, a hangja mély és erőteljes, azaz odafigyelnek rá az emberek. Nos ő rá több mint valószínű, hogy hallgatni fognak, ellentétben azzal aki ugyan azt a komoly dolgot, (vagy ugyan azt a hülyeséget) ocsmány külsővel és rekedt, határozatlan, esetleg vékony hanggal mondja el, pedig nem tudja másképp, csak így, mert ilyen. Ilyen esetben hol az a híres egyenlőség? Ez épp olyan dolog, hogy egyeseknek jól áll a szarkazmus, másoknak nem, mert nem tudnak szarkasztikusak lenni és ez olyan igazságtalan szerintem. Nem vagyok én sem nyüzüge, magas vagyok és általában határozott, még ha hülyeséget csinálok akkor is, de én pl nem ugrálhatok önfeledten mint az ACDC énekese, mert nem vagyok olyan és nem menne. Ez most csak egy példa volt. És itt jön a fordulópont, hogy ha egy 40kilós parasztosan beszélő minden szempontból idegesítő (még számomra is az hiszen én is ember vagyok) gyerek lecserélhetné a testét, a hangját, akkor az elhatározás meg lenne benne, hogy véghezvigye amit akar, de azzal amije van csak a negyedét tudná megvalósítani annak amit akar vagy még annyit sem. Ezért számít CSAK a külső, és hihetetlen de annak a tábornak van igaza aki ezt mondja. :\:)
2010. szept. 5. 15:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondasz valamit... De az a helyzet, hogy meg kell próbálnunk a belső értékeket nézni. Ez azért is nehéz, mert a legelső benyomást a külső kelti.
2010. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nagyon jol megfigyelted, es nagyon jol latod a dolgokat.

Igen mindent ellehet erni, akarattal es kitartassal, de ezert tenni kell. Tudod ingyen nem adnak semmit!


Eloszor is kezd el Magad ilyen iranyba fejleszteni, de ne

akarj kibujni a borodbol, mert az nem fog menni.


A legfontosabb, hogy termeszetes legyel, mint most is vagy, mert a legrondabb az, amikor Valaki nem onmagat adja.

Viszont amikor mar a munkakorod lesz olyan, hogy "elkell"

adnod valamit, akkor viszont mar mindent bele, hogy ez sikeruljon!

A belso nagyon fontos, hogy szeretet es tisztelet legyen Benned,

a kulso pedig, hogy mindig tisztan, apoltan, s igyekez a korodnak megfeleloen oltozni, de maradjon meg a sajat stilusod.

A taj szollas nem olyan veszes, de egy kis figyelemmel ellehet hagyni, lelehet szokni Rola, ha ez nagyon szukseges!

Valtoztass ha ugy gondolod, hogy erre szukseg van!

2010. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

15:32

Igen valóban így van. Tájszólásom viszont nincsen, azok csak példák voltak. Magamon is észrevettem, hogy engem is idegesítenek azok akik így beszélnek, pedig mint láthatod nem akarattal csinálom. És ezt az egészet tartom igazságtalannak.

2010. szept. 5. 15:38
 4/17 anonim ***** válasza:

igen, ez így van

engem azért még valami idegesít, de nagyon: az emberek nem mutatják meg önmagukat, felvesznek egy álarcot és beképzeltek, lenéznek másokat és halálosan meg vannak sértődve ha ezt valaki a szemükbe mondja, mert ők nem ilyenek, na de kérem hiszen ezt mutatják meg magukból és jogosan gondolja az ember azt róluk, hogy ők teljesen érzelemmentesek

2010. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

:) A hangodat is lehet mélyíteni!:)

Mint ahogy meg lehet tanulni szépen, tagoltan, tisztán is beszélni mindenkinek. Fellépés kérdése az egész, amit szintén meg lehet tanulni.

A külsőnél meg a "rendezettség", ami számít igazán, mindeki el tudja érni. Az mindenkinek a saját felelőssége, hogyan hozza összhangba a külsejét (hangját, öltözködését, beszédét, beszédstílusát, (határozott) fellépését) a saját belső énjével.

2010. szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
17:22 csakhogy ez dupla annyi energiával jár, mintha csak spontán jönne :S
2010. szept. 5. 18:22
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el, mit írtál, de: a külső fog meg, a belső tart meg.
2010. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik részére gondoltál.

Vannak jó (külső) adottságú emberek, akik "szemétdombon" nőttek fel, rongyokban járnak, ocsmányul beszélnek, hisz a környezetüktől ezt tanulták, nem is tehetnek másképp.

Ők mit csináljanak, vagy egyszer lefürdnek és a lábuk előtt hever a világ? :)

Ezt te sem gondolod komolyan.

Amúgy hány éves vagy? Túl vagy már a mutáláson?

2010. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerintem igen, bár nem volt túl nagy, szóval jelentős volt de nem változott meg 100%-osan. És az egészre értettem, tehát ha valaki spontán olyan amilyen az nála már megszokott és kevesebb energiával jár, mintha mesterségesen csinálnánk, mélyítenénk a hangunkat.
2010. szept. 5. 19:01
 10/17 anonim ***** válasza:

A nyaron halottam ezt a taltos dalt es nagyon megtetszett!


"Szeretem Magam, Magamban az Istent

Istenben a vilagot, a vilagban az eletet

Az eletben Tegedet, Tebenned Magam!"


Elj termeszetesen es egeszsegesen, s legyen meg a lelki beked ez a fontos!

2010. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!