Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell aláírnia bankkártyát?

Miért kell aláírnia bankkártyát?

Figyelt kérdés

2021. dec. 3. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
+1 hitelesítési réteg a tulajdonos saját kezű aláírása. Személyin is azért (is) van arckép és aláírás, mert Kovács Jánosból van pár ezer az országban, de az adott kinézetű és aláírással rendelkezőből nullához közeli az esély a két egyformára. Így nem is lehet könnyen máséval visszaélni.
2021. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell, csak egy berogzult ostoba szokas amit a bankok eroltetnek.


15+ eve nincs alairva egy kartyam se, es soha sehol nem is neztek meg. A paypass meg a telefonnal / okosoraval / barmivel fizetes koraban teljesen ertelmetlen az egesz amugy is, ki se adom a kezembol a kartyat, nemhogy barki az alairasomat vizsgalgassa.

2021. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Régebbről fennmaradt gyakorlat, amikor még kártyás fizetés után alá kellett írni a blokkot, és azt elméletileg összehasonlították a kártyán szereplő aláírással.


Ma már szerintem semmi oka nincs, hogy így van, én kb. 5 éve nem írom alá, és nem is szólt soha senki. Annál is inkább, mert telefonnal, okosórával szoktam leginkább fizetni Paypass-al, ahol meg ugye konkrétan láthatatlan, hogy alá van-e írva.

2021. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nem szoktam aláírni a kártyámat, és senki meg nem nézi. ma már mindenhol úgy fizet az ember, hogy ki sem adja a kezéből.
2021. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!