Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Konvektor égéstermékétől...

Konvektor égéstermékétől lehetek rosszul?

Figyelt kérdés

Pár napja nagyon rosszul voltam (fejfájás, hányinger egy kis szédülés). Egy idő után rájöttem, hogy okozhatja gázszivárgás is, mert olyan volt, mintha pár órával előtte gáz szagot éreztem volna. Lezártam az őskövület konvektoromat majd kiszellőztettem. ~1 óra alatt minden helyre jött rajtam.


Tegnap kijött a gázszerelő és nem talált szivárgást szóval kitakarította és újra beüzemelte. Ma reggel indokolatlanul megint cefetül voltam ugyan azokkal a tünetekkel. Kimentem a levegőre, bevásároltam és kb 15-20 perc múlva megint minden oké volt. Visszajöttem a lakásba és biztosra mondhatom, hogy a gáz égéstermékének a szagát éreztem, ami hirtelen megcsapta az orrom (fel is fordult a gyomrom tőle).


Szóval a kérdésem az, hogy okozhatja-e a gáz égésterméke ezeket a tüneteket? Mit tudok tenni ebben az esetben, ha szellőztetni is nehéz a parapetes konvektorral, aminek a kéménye pont az ablak mellett van?


2021. dec. 11. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyílászárók lettek cserélve mostanában? A túlságosan jó szigetelés már nem egy ember életébe került. A korszerűnek mondott nyílászárók lehet jobban bent tartják a meleget, de ha nincs gyakorta szellőztetve, akkor elfogy az oxigén.
2021. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az előző fűtésszezon végén lett kicserélve a komplett ablak, viszont a munkálatok még nem lettek befejezve, így most egy hatalmas "nyílás" van az ablakok és a fal között, ami ki van tömve purhabbal. Közvetlen ez meleltt van a konvektor. Megmutatom mire gondolok: [link]
2021. dec. 11. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!