Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tudok megtanu...

Mennyi idő alatt tudok megtanulni németül?

Figyelt kérdés
Jelenleg szinte semmit nem tudok németből, mivel eddig nem igazán figyeltem német órán. Ezt eléggé megbántam mostmár, mert szeretnék német faktos lenni, viszont nem hiszem hogy szeptemberig megtudnék tanulni b2-es szintig németül. Ha nem is tudok addig megtanulni, nem baj, attól még tanulok amennyit lehet. Vagy erre van bármi esély? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm! Az esetleges beszólásokat kérlek mellőzzétek, tudom, hogy lehetett volna több eszem.

2021. dec. 23. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Az adottságaidon múlik. Ha jó a nyelvrézéked, a nyelvi gondolkodásod, nagyon intenzíven, heti 4-X2 órában tanulsz, akkor 3-4 év alatt középfok.
2021. dec. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát akkor semmi esély rá egy fél év alatt, igaz?:cc
2021. dec. 23. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:
3-4 év egy nyelvre egy középfokért, ráadásul heti 4 alkalommal 2 órában? Na az se normális, aki ilyet leír. Pláne intenzív tanulást feltételezve. Ennyi idő alatt két felsőfokot is lehet csinálni, ha csak nem teljesen szefós az ember a témához. Ne hallgass erre a baromságra. Szeptemberig simán össze lehet hozni egy középfokot, ennél kevesebb tanulással is. Ráadásul te már tanultad is a nyelvet, tehát nem nulláról fogsz indulni.
2021. dec. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A lényeg, hogy tényleg legyél kitartó és szorgalmas!


Ha esetleg van rá lehetőséged, magántanárral is próbálkozhatsz, vagy egy külön nyelvi órára is elmehetsz veled egykorúakkal. Talán ilyen módon egyszerűbb ösztönözni magad a tanulásra és tudnak segíteni, ha valami nem menne.


De ha tényleg nagyon akarod, akkor talán egy félév alatt te is be tudod hozni otthon!

Nézz oktató videókat, nyelvleckéket (talán a nyelvtant úgy jobban meg lehet érteni).

Tankönyvedben a lehető legtöbb feladatot próbáld megoldani.

!És nagyon fontos, hogy szótárazd, amit nem értesz!


Sok sikert, ha belevágsz!

2021. dec. 30. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Belevágtam és igazából tök jól haladok, remélhetőleg tényleg sikerül megtanulni németül, ha így haladok. Próbálom ezt a tanulási mennyiséget fenntartani szeptemberig.😅
2022. jan. 2. 07:18
 6/6 anonim válasza:

Sok sikert és így tovább!!!

Sikerülni fog

2022. jan. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!