Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van mindenki kiakadva...

Miért van mindenki kiakadva hogy nem szeretem a kisgyerekeket (babákat)?

Figyelt kérdés

Otthon nevelőm sokszor lecsesz, hangosan kijelenti másoknak hogy mennyire nem szeretem a féltestvéremet, pedig már akkor megmondtam nekik mielőtt megszületett hogy nem nagyon fog izgatni.

16/L


2010. szept. 7. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Vajon mit szóltál volna, ha miután megszülettél, a szüleid is kijelentik, hogy nem nagyon izgatod őket, és beadnak nevelőintézetbe? :>
2010. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt már ezerszer hallottam, de itt nem erről van szó.
2010. szept. 7. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is utálom a kisgyerekeket nagyonritka kivételekkel. Rossz ember vagyok biztos...
2010. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez a társadalmi elvárás: a kisbabákat szeretni, dédelgetni kell, rossz szót nem szabad mondani rájuk. Hiszen még csak kisbabák.


Akit meg nem hatnak meg, vagy netán akit idegesítenek, azt pedig azért szólják le, mert az elvárásoknak nem megfelelően cselekszik.


Te ilyen vagy, kész. Ezzel nincs baj. Mindaddig amíg nem ártasz nekik.

Foglalkozásod/munkád is jól válaszd meg. Ne legyél például óvónő vagy gyermekorvos.


Ennyi.

2010. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zsana1495 ***** válasza:

Általában azok gondolkoznak így akik egykék. És mivel te elég nagy voltál már ahhoz, hogy felfgd mit jelent egy kistestvér, hogy az összes figyelem ráirányul, és nem rád, így "természetes", hogy nem szereted a babákat. Én viszont imádom, mert van egy 17 hónapos unokaöcsém, akit a legjobban imádok, és én nem úgy fogom fel, hogy elveszi tőlem azt, amit nekem kellett volna kapni. Nekem van egy nővérem, aki féltestvérem, és mégsem úgy viselkedem vele, mert az, hogy fél, nem féltestvér számomra lényegtelen.

Te ilyen vagy és kész. De ez úgy sem marad így. Sokat fogsz még változni, a gondolkodásmódod is, és egyszer te is úgy fogod látni, hogy jó lenne egy család.

15/l

2010. szept. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is utálom a kisgyerekeket nagyonritka kivételekkel. Rossz ember vagyok biztos...


"Általában azok gondolkoznak így akik egykék. És mivel te elég nagy voltál már ahhoz, hogy felfgd mit jelent egy kistestvér, hogy az összes figyelem ráirányul, és nem rád, így "természetes", hogy nem szereted a babákat."


Kedves utolsó válaszoló:

Egyáltalán nem erről van szó hogy én elvárom hogy többet foglalkozzanak velem, tudom mikkel jár egy testvér. Velem amúgy sem foglalkoztak, csak a nagyszüleim,aztán mikor elköltöztünk onnan a válás miatt, jött az új hapsi, és onnantól teljesen magamra maradtam minden téren, és nem éreztem magam akkor sem rosszul. Szóval megszoktam.

Az hogy sokan fogok változni a későbbiekben, baba téren...nem hinném...ha akarnék is gyereket, tudom magamról hogy iszonyú gyorsan felkapom a vizet mindenen (és félnék hogy ártanék is neki), még a saját féltestvérem is felbosszant, akár még a jelenlétével is.

2010. szept. 8. 15:19
 7/7 A kérdező kommentje:

Elnézést, a második válaszolónak is akartam írni, csak az elmaradt:D tehát...

"Én is utálom a kisgyerekeket nagyonritka kivételekkel. Rossz ember vagyok biztos... "

Az utolsó mondattal valahogy én is így vagyok...

2010. szept. 8. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!