Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Menni vagy maradni?

Menni vagy maradni?

Figyelt kérdés

Munkahelyi dilemmában vagyok.

Történet: Kaptam egy, a lakóhelyemhez nagyon közeli állást. Közel van, jó a fizetés, elfogadtam a lehetőséget.

Amikor felvettek, nagyon noszogattak, hogy jó lenne ha minél hamarabb tudnék kezdeni. Emiatt kikönyörögtem az előző főnökömnél, hogy engedjen el hamarabb (amúgy 2 hónap lett volna a felmondási időm).

Közben folyamatosan volt kontakt az új hellyel: mikor tudok kezdeni, mikor vigyem be a papírokat stb. Telefonba mindig mondták, hogy nagyon várnak már.

Közben megszűnt a másik helyemen a munkaviszony. Amikor először mentem be az új helyre a belépést intézni, tények elé lettem állítva, hogy hát sorry, de felvettek egy másik embert arra a helyre amire én anno pályáztam, de ne aggódjak nekem egy másik posztot szánnak, igaz azt se tudják mi lesz a feladatom még pontosan, majd alakul, ne aggódjak. Itt már elkezdtem valami rosszat érezni, de nem volt mit tenni, munka kell, ráadásul választást sem adtak.

Elkezdtem dolgozni. Majdnem egy hetet toltam le úgy, hogy se íróasztalom, se semmim nem volt. Egy széken gubbasztottam. Közben ahol tudtam, segítettem. Már van asztalom, székem, gépem, de konkrétan nincs meg a munkaköröm, tehát még mindig nem tudom se én se a kollégák, hogy mit kellene csinálnom és milyen eljárások szerint, mert mindig azt mondják, hogy ez még kialakulóban van. Ez 1 hónapja megy így. Próbálok mindennel lépést tartani, segíteni, megcsinálni alaposan amit rám bíznak, beilleszkedni stb. Erre ma a főnök megkérdezte a többi kollégát, hogy beválok-e, maradhatok-e szerintük hosszútávon? Azt mondta az egyik, hogy " Ezt ennyi idő után nehéz megmondani". Itt rossz érzés fogott el. Senki más, nem mondott semmi többet, vagy konkrétat.


Úgy érzem, hogy hülyére vesznek, hogy valami nem stimmel.

Egyfelől azt érzem, hogy én itt nagyon meg fogom égetni a bokám, másrészt egy nagyon halovány remény is van bennem, hogy ha képes vagyok bizonyítani, akkor nem kell munkát keresni... de valahogy az első érzés erősebb :(


Ti ilyen helyzetben mit tennétek? Volt egyáltalán hasonlóban valaki?



2022. jan. 7. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerződés megvolt, be vagy jelentve, fizut kapod ezek mellett? Legalább ennyi biztos alapja van annak, hogy ott vagy; vagy pedig csak úgy kerülgetnek ott téged és megy a hitegetés hónapok óta hogy mi minden lesz, de semmi nincs belőle?
2022. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szerződésem van, fizetésem megkapom, be vagyok jelentve. Tehát ezek az alapok megvannak.

Munkaköröm tekintve van nagy bizonytalanság. Kapok kisebb-nagyobb dolgokat, de egyiknek sincs köze ahhoz a bizonyos pozícióhoz, amit B tervként nekem szántak. Aztán azt se tudom, hogy a továbbiakban tényleg akarnak vagy sem. Vannak napok, amikor én magam se értem, hogy miért vagyok ott.

2022. jan. 7. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!