Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az hogy alig emléksz...

Miért van az hogy alig emlékszem a tanultakra?

Figyelt kérdés
Angolból, régebben jártam angol tanárhoz, és alig tudtam bevésni azokat a kérdőszókat hogy mi, mit, honnan, hova, melyik, miért, hogyan, hova. Angolból ezeket tanultam, de alig tudom felidézni. Mások hogyan csinálják hogy simán megmarad nekik és folyamatosan tudnak beszélni? A szavakkal is így vagyok, van néhány angol szó ami rám ragadt az évek alatt, azokat tudom is reflex szerűen, de ha új szavakat tanulok mellé, azokat nehezen tudom előhívni fejben, gondolkodnom kell rajta hogy mi is angolul ez a szó.. Tanuljak keményebben töltsek több időt az angol fölött?
2022. jan. 10. 15:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Az igaz h minél többet tanulok, annál jobban fog menni?
2022. jan. 10. 15:10
 2/4 Noren1989 ***** válasza:
48%
Szimplàn nem a megfelelő tanulàsi stratégiàt alkalmazod.
2022. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

helo én nem tudom

de leírhatod mégegyszer kézzel egy másik lapra; aközben is rögzül, laponként is tanulgathatod, hogy sétálgatsz azzal a lappal


lehet venni /csinálni szókártyákat


lehet olyat, hogy vannak azok a kis papírtömbök,amiknek a széle ragacsos,de könnyen le lehet szedni, szóval falra is kiragasztgathatsz ilyen új szavakat, amiket még nem tudsz.

2022. jan. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*szókártya, mint egyik felén ott van angolul, másik felén ott van magyarul. és akkor így a kezedbe húzod a kártyát az egyik nyelven, és próbálod felidézni. és utána megfordítod, hogy jót mondtál-e, hogy jól tudtad-e.
2022. jan. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!