Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nekted mi ad motivációt? 22/F

Krómgyűrű kérdése:

Nekted mi ad motivációt? 22/F

Figyelt kérdés

Sajnos én motiválatlannak érzem magam, azonban az utóbbi időben egy filmes, kitalált karakter, legalábbis annak személyisége adott nekem motivációt. Fogalmam sincs, hogy miben, egyszerűen szimpatikusnak tűnt a jelleme és maga a karakter. Ez normális szerintetek vagy sem, hogy egy nem létező dolog ad motivációt?


Hosszú idő óta újra elkezdtem edzeni, több könyvet olvasok, szívesebben járok dolgozni, próbálom a szebb dolgokat észrevenni az életben, elkezdtem újra tervezni.


Azonban még mindig vannak aggályaim. Csakhogy egy példával éljek: a fogaim nem a legszebbek és fogszabályzót kellene hordanom, azonban már lehet túl késő ebben a korban, ráadásul irtózok minden fogászati dologtól. És ez nyugtalanít.


Szerintetek mi adhat még több motivációs "fröccsött", azaz bátorságot?


Egyáltalán van-e értelme a motivációnak?

Pár helyen olvastam, hogy nem szabad ezekre hallgatni, mivel ha eltűnik a motiváció, akkor még mélyebbre süllyedhetünk, mivel csalódás sorozata ér minket.


Igaz ez?


Egy kicsit komplikált kérdés lett, legyetek szívesek mindegyik kérdésemre válaszolni.


Köszönöm a segítséget!



2022. jan. 13. 21:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A saját tapasztalatomat tudom elmondani. Olyan általános iskolába-gimnáziumba jártam, amit az évek alatt megutáltam (ugyan abban az intézetben 1-12ig lehetett volna maradni). Számomra a tanárok jelleme, a hozzám való viszonyulása hatalmas motiváló erő, ha jól érzem magam, motivál. Ott nem éreztem jól magam, nem voltam motivált, nem is voltam jó tanuló. Vagyis annyira rossz se voltam, 4.2-4.4 körüli átlagom volt. Itt például az utolsó évzárón, amikor a legjobb volt az átlagom, mert tudtam, hogy átmegyek egy másik gimibe, nem kaptam jutalomkönyvet. Ezzel nem is lett volna baj, ha az ofőm nem jött volna külön hozzám magyarázkodni, hogy jajj nem volt olyan jó az átlagom. Utána kiderült, hogy nálam rosszabb átlaggal is kaptak dícséretet. Meg olyan volt, hogy elmondtam mi szeretnék majd lenni és megmondták, hogy gondoljam át, mert túl kövér vagyok hozzá, és hasonlók.


Protekcióval kerültem át másik gimibe. Esélyem nem lett volna a felvételi pontjaimmal bekerülni. Ha lett volna osztályelső, az lettem volna érettségikor.

Itt például olyan történt, hogy a 2. idegen nyelv, amit választottam, nagyon nem ment át nekem. A tanár teljesen megértette, év végén 4.0 átlagra is ötöst adott és így engedett el (osztályzó vizsgát tettem és átmentem másik nyelvi csoportba).


Most az egyetem alatt szörnyen érzem magam. A hatalmas motiváltságból a gödör aljára estem. Semmi motiváltságom, depressziós vagyok. Egy szakma volt csak a szemem alatt, mostmár fogalmam sincs, mit akarok az éltememmel kezdeni.

2022. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!