Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit gondol, be kellene...

Ki mit gondol, be kellene tiltani a tűzijátékot? Fejtsd ki a véleményed!

Figyelt kérdés

Sziasztok

Mint tűzijátékozó, érdekel mindenki véleménye, várom az érveket.

Ha valaki tud olyan érvet mondani, amire nincs megoldás elismerem, hogy be kell tiltani. :)


Egy, két FONTOS megjegyzés:

- teljesen NEM lehet betiltani a pirotechnikát, ez Európai Uniós szabály!!

- én is a törvénymódosítás, szigorítás mellett vagyok!!

- NEM (N E M !) vagyunk állatkínzók!

- kérlek, hogy kultúrált, emberi módon, de érthetően fogalmazd meg,

amit gondolsz, ez persze rám is igaz, én is törekedni fogok erre


HAJRÁ!

#nopyronoparty



2022. jan. 13. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok ellene, sőt. Szilveszterkor is lőttem fel párat. A petárdát is szerettem régen, én azt sem tiltattam volna be, emiatt biztos le fognak pontozni, de nem érdekel. És a következőt kutyásként írom: 1 NAPOT KI LEHET BÍRNI DURROGÁSSAL. Minden szilveszterkor ez van, hogy jajj, szegény állatok, megijednek, elszöknek, stb. Egy felelős gazdi gondoskodik, hogy ne menjen el a kedvence. Ez van, én is ügyelek az enyémre, és soha semmilyen probléma nem történt.
2022. jan. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1


Köszönöm a maradéktalanul intelligens kommentet! Teljes mértékben egyet értek veled. Bár én személy szerint nem használok petárdát, és a múltban sem tortént ilyen, ennek ellenére elfohadom, ha valaki petárdázik. Ha valakinek ez nem tetszik, akkor meg hőbörgés helyett tegyen jogi lépéseket, ugyanis lehetősége van rá.


Köszönöm, a válasz hasznos volt. :)

2022. jan. 13. 23:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Most már, hogy illegális, nem petárdázom én sem. Régen dobáltam, amikor még nem volt betiltva. Persze tudom, hogy mostanában is van olyan aki csinálja, de valóban ha valakit zavar, akkor az megteheti a jogi lépéseket. Viszont egy tűzijáték nehogy már probléma legyen. Az a baj, az embereknek manapság már minden baj. Az is, ami nem illegális. Nem hogy gyönyörködnének benne. Nem is értem. 1-es voltam.
2022. jan. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem szoktam venni jó pár éve, régebben viszont igen, petárdást is, hiába volt tilos, amúgy sem nagyon értettem a tiltását, tűzijátékkal is lehet sérülést okozni. Meg amúgy is hiába van tiltva, max annyi, hogy nem boltban veszik az emberek vagy hivatalos árustól.


Amúgy meg azt az egy napot tényleg ki lehet bírni, érdekes, hogy aug 20-án is megy a durrogás, de akkor mégsem panaszkodnak, hogy nem tudnak pihenni meg elszöknek az állatok.


Valószínű simán a " dögöljön meg a szomszéd tehene is " mentalitás van sok emberben, ha ő nem bulizik, akkor nehogy már más bulizhasson, és hát ugye a tüzijátékozásba legkönynebb belekötni.

2022. jan. 14. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3


Nagyon igazad van. A Viszkis fogalmazott egyszer úgy, hogy "Én bármit csinálok, az az orzág egyik felének nem tetszik!"

Ez nagyon jól leírja, hogy itthon, gyakorlatilag a hiszti és a rinyálás az lassan előrébb lesz, mint a valódi cselekedetek.

2022. jan. 14. 08:27
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Az emberek többségének nyugalmát zavarja.

A háztartásban tartott állatokat összezavarja, félelmet, ijedtséget gerjeszt bennük, amely sok esetben az egész hátra lévő életükre kihat.

Erősen környezetszennyező.

2022. jan. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4


Így igaz.

Csak érdeksség képpen jegyzem meg, hogy amennyi féle érvet én már kaptam a betiltásra, már csak mosolygok rajtuk.

A legdurvább talán az volt, most a ehenes példáról jutott eszembe, hogy a Hölgy végig azzal érvelt, hogy azért kell betiltani, mert megijednek a VADNYULAK....

Azért ezen a ponton úgy elgondolkodik az ember, hogy mivé lett a magyar társadalom...

2022. jan. 14. 08:29
 8/14 A kérdező kommentje:

#6


Köszönöm az érveket, hadd reagáljak rájuk.

Nem tudom pontosan, hogy milyen emberek azok, akiknek szilveszter éjjelén a nyugalmát bármi is mwegzavarja.(?) Ha itt kisgyerekekre, idősekre gondolták, akkor megértem. Ezen problémára több megoldás is van. Egyrészt a hatóanyagszám csökkentés ( a hanghatás mértékének csökkentése), vagy esetleg az időzóna módosítása, ugyanis az esetek döntő többségében még az egészen kis gyerekek is megvárják az éjfélt, utána térnek nyugovóra, és azt valóban elismerem, hogy olyan hajnali 2 körül a környékek már csendesek, akkor már nem annyira kellene nyomni a tüzit.Aztán, a harmadik megoldás a problémára az, hogy az (már a következő kérdésre is adom a választ, állatos rész) idősotthonok, állatmenhelyek, kórházak, gyermekothonok bizonyos körzetéből (x 100 méterektők beszélünk!) kitiltjuk a tűzijátékot.


Az állatos problémára is van csomó-csomó olyan megoldás, melyek kitűnően alkalmazhatóak. Ilyen a természetes alapú nyugtató, melyet az állatorvosok is nagy szeretettel ajánlanak. Deha nem akarunk iylenbe utazni, akkor tehetjük azt, hogy a kutyát, videók os hangechnika segítségével ráneveljük az erős hanghatásokra. Ez jól jöhet viharoknál is. Szóba jöhet méga különböző frekvenciájú, speciális videók, melyek olyan frekvencián játszanak le hangot, ami a kutya hallását teljesen lefoglalja. De ha semmi erőfeszítést nem akarunk tenni, vagy csak minimálisat, akkor a jó öreg megoldás: redőny le, ablak bezár, A KUTYA BENT, valami zene bekapcsol és kész is. Tudom, sok esetben ez önmagában nem elég, de jó elindulási pont.


Környezetvédelem. A tény maga igaz, környezetszennyező. Azonban a tűzijáték gyártók cégek évről érve újfajta, úgynevezett ÖKO tűzijátékkal állnak elő, melyek CSAK papírt használnak, és a hatóanyag bennük is TISZTA. Ennek hatalmas jelentősége van, ugyanis az esetek döntő többségében, amikor felütnek egy anyagot valami színfokozó anyaggal, akkor az az anyag, amivel felütik, a nem tiszta anyag, erősen egészségkárosító.


Ezen érveim, megoldásaim lennének, remélem elfogadhatóak

Úgy gondolom, a törvények, és a hatóság bevetésével az összes kivitelezhető.

Vélemények?

2022. jan. 14. 08:41
 9/14 Scream85 ***** válasza:
100%

Mi is szoktunk tűzijátékozni minden szilveszterkor (év közben is felmegy 1-1 telep amikor pl. szülinapozunk - szerencsére azért a termékek többsége megengedett év közben is).

Biztos most is lepontoznak majd egyesek mint szoktak általában, de én a kutyásoknak azt szoktam mondani amíg én egész évben taposom a kutyaszart (mert vihogva továbbmegy ha mer szólni neki az ember hogy szedje össze, tisztelet a kivételnek), akkor azt az egy napot ők is kibírják.

Meg az év nagy részében az utcán mászkál a kutyája mert magasról tesz rá hogy normális kerítést csináljon, de szilveszter napján ő a "felelős állattartó", akit piszkosul zavar a tűzijáték.


Amúgy meg annyi mindent kiragadhatnánk az életből az év folyamán ami zavarja a másikat...(Pl. nyaranta itt falun már hajnali 5-től amikor még pihenne az ember a szélrózsa minden irányából a damilos kaszák hangját lehet hallani,stb.)

De a tűzijátékozást valamiért extra módon divat elítélni.

2022. jan. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9


Köszönöm kommented, szépen leírtad a mai magyar valóságot.

Mindennel egyet értek.

Kutyások, lepontozás helyett fejtsétek ki a vélaményeteket emberi módon. Ne a piros x mögé bújjatok, írjátok le, amit gondoltok.

2022. jan. 14. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!