Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy képzeljem el a végtelen...

Hogy képzeljem el a végtelen teret ami körülvesz hogy megértsem?

Figyelt kérdés
Mármint hogy megértsem hogy lehet valami végtelen.

2022. jan. 16. 17:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#7 Azt még nem tudom.



#8 Ezt hogy érted? Elvileg addig látok max. ahonnan még ide látszik egy csillag fénye, de elgondolkoztattál. Ha nem csillagokban gondolkozom hanem csak térben, elvileg belátom az egész végtelent, de ha meg más szemszögből nézem lehet hogy a tér nincs is? Csak annyira mint a tv-ben vagy egy képen?

2022. jan. 17. 00:19
 12/22 A kérdező kommentje:
#10 Bocsánat hogy lepontoztalak, már bánom, csak azért tettem mert a térgörbületben nem hiszek, abban igen hogy valami anyag görbül, de a tér nem hiszem. De ha tudom hogy más is lepontoz inkább pipát adtam volna.
2022. jan. 17. 00:22
 13/22 anonim ***** válasza:
'térgörbületben nem hiszek' - akkor itt be is fejezhetjuk az egeszet, a minimalisnal is kevesebb tudasod van ahhoz hogy megertsd amit a kerdesedben feltettel vagy amit itt valaszolnak.
2022. jan. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%

Nem baj hogy lepontoztok!

Attól mèg a tèr görbül nagy tömegű csillagok ès fekete lyukak környezetèben.

Einstein relativitàs elmèlete màr bizonyított

10-es voltam

2022. jan. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Szerintem ha görbül is, ezzel nem magyaráztad a végtelen teret, az volt a kérdés, lehet hogy azért pontoztak le.
2022. jan. 17. 18:30
 16/22 A kérdező kommentje:

Ettől még ment a zöld pipa

ezúttal :)

Hallottam róla hogy Einstein számításait, a tér hajlása teszi igazzá. De én akkor is ùgy gondolom hogy a tér nem hajlik, azt inkább elhiszem hogy van valami a térben egy olyan közeg amit még nem tudtak azonosítani és az deformálódik..de a tér? Most komolyan.. A teret én most tisztán értem, azon mi hajlik? :D Hogy abban hajlik valami az oké.

2022. jan. 17. 18:53
 17/22 A kérdező kommentje:
Te arra utaltál gondolom hogy ahol a tér visszahajlik önmagába ott a vége is, és így nem végtelen, de akkor a hajláson túl mi van? Semmi? Mi történne ha mégis megpróbálnék túlhaladni a hajlatán? (tegyük fel oda tudnék menni)
2022. jan. 17. 18:57
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem kezdődik sehol, és nincs vége sem. Mi itt annyit sem jelentünk, mint porszem a sivatagban.
2022. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
#18 Rendben hogy így tűnik, de akkor inkább már ne is beszéljünk róla?
2022. jan. 17. 20:34
 20/22 A kérdező kommentje:

Még ha kevesebbek is vagyunk mint

porszem a sivatagban, még mindig képesek vagyunk beszélgetni róla (persze akit foglalkoztat egyáltalán)

2022. jan. 17. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!