Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy képzeljem el a végtelen...

Hogy képzeljem el a végtelen teret ami körülvesz hogy megértsem?

Figyelt kérdés
Mármint hogy megértsem hogy lehet valami végtelen.

2022. jan. 16. 17:19
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Lehet beszélni róla, vagy gondolkodni is. Viszont a gondolkodásunk (beszédünk, elménk) véges, és behatárolt. A végtelent nem érthetjük meg, mert teljesen más mint amit az érzékelhető dolgokról tudunk. Az elménk nem kompatibilis vele. Ha nem gondolkodunk róla, akkor közelebb vagyunk a lényegéhez. A végtelen itt is itt van. Mindenhol ott van, és sosem múlik el - soha nem keletkezett. Bennünk is ott van, mert mi emberként is csak egy megjelenő felhő vagyunk a végetlen tér égboltján.
2022. jan. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

#21 Arra már én gondoltam hogy a végtelent nem úgy kell elképzelni mint egy elérendő nagyon távoli billiószor billiónyi fényévre levő pontot mert, mert az ember ahogy elképzeli távolsággal automatikusan asszociálja, de abba csak belazavarodok, mert akárhánybillióval szorzom még a fényéveket csak nem leszek a végén.

Arra is gondoltam már igen hogy egyszerűen megérthetetlen, mégis amennyire legközelebb lehet kerülni a megértéshez, mindegy milyen módon, annyira akarnám csak megközelíteni, amennyire kitelik tőlünk, tehát a maximumot kihozni.

2022. jan. 18. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!