Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Jófogásról vettem egy ruhadarabot, megbeszéltük az árát már az utalás is megtörtént és fel is adta postán az eladó viszont nemrég kaptam tőle egy üzenetet, hogy sokkal több volt a posta mint amire ő számított így utaljunk már át neki még egy ezrest.

Nekem erről az a véleményem, hogy már megbeszéltük az árát a terméknek megtörtént a fizetés elküldte le van zárva így nem hajlok még a +1000 forintot átutalás felé.

Viszont megkérdeztem már több személyt is és változó véleményt mondtak tehát titeket is megkérdeznék erről a kis incidensről.

Mi a véleményetek?

Ha nem megyek bele a +1000 forintba, hogy írjam meg udvariasan?



2022. jan. 17. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tudja igazolni a plusz összeget, akkor kifizetném. Mert a megállapodás a postaköltség kifizetését tartalmazza. Az árak eléggé elszaladtak mostanában.
2022. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igaz, viszont úgy beszéltük, hogy a postaköltséget állja ő csak akkor még nem derült ki hogy ennyire sok lesz.
2022. jan. 17. 17:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Felezzétek le. Normál esetben a vevő állja a postaköltséget.
2022. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a magyarországi szokásokat. Itt Németországban ha megegyezünk abban, hogy 22 Euró szállítással együtt, akkor az annyi. Nem kergeti senki az eladót (főleg nem a tatár), utána tud nézni a szállítás költségeinek. Felnőtt ember, fel tudja mérni a csomag méretét és súlyát, utána tud nézni a különböző szolgáltatók árainak. Ha ő azt mondja, annyi, és én arra rábólintok, akkor utána már nincs variálás.
2022. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha valakit érdekelnének a fejlemények ; megírtam neki szépen, hogy én sem számítottam ennyi postaköltségre és hogy meg kellett volna nézni előtte mennyibe kerül a posta mielőtt letisztáztuk volna az összeget.

Nem tudom erre mit fog reagálni, végülis én kifizettem amit az elején letisztáztunk.

2022. jan. 17. 19:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért nem tudta előre, hogy mennyi lesz a postaköltség?

A posta oldalán van kalkulátor méretre, súlyra, külföldre, stb. Fillérra pontosan meg lehet mondani előre hogy mennyi lesz a csomag.

2022. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egy sapkát rendeltem

Azt írta az eladó; nem tudta hogy ez nagy csomagnak számít


Már leírtam neki, hogy nem áll szándékomban +1000 forintot fizetni annyi volt a válasza, hogy nem vagyok túl korrekt de elfogadja.

2022. jan. 17. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!