Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyha valaki siketnek születi...

Hogyha valaki siketnek születik, ő hogy tanulja meg a jelrendszert?

Figyelt kérdés

A siketeknél van egy jelrendszer, mutogatással kommunikállnak. És nem tudom azt, hogy ezt hogy tanulják meg, ha egyszer nem hallhatják, amit mondanak nekik.

Vagy esetleg képek alapján történik ez?

Köszönöm a válaszokat.


2022. jan. 21. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Írni meg olvasni ugyanúgy megtanulhatnak, mint bárki más, innentől kezdve miért ne tanulhatnának jelnyelvet is?
2022. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a gyógypedagógia csodákra képes! ajánlom Hellen Keller könyvét. A 19 hónapos kortól siket ÉS vak leányból hogy lett a csodálatos gyógypedagógus nevelőnő, Anne Sullivan segítségével egyetemet végzett írónő - aki több nyelven írt-olvasott) Nagyon érdekes és tanulságos könyv.

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem a gyógypedagógusoktól tanulják meg, hanem a többi sikettől, és jelnyelvnek nevezik. Ezt jelelik (halló megközelítés), vagy beszélik (siket megközelítés).

[link]

2022. jan. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De az abc-t nem tanulhatják meg... Hiszen nem hallhatnak, vagyis olvasva kellene megtanulniuk, de olvasni még nem tudnak.

Ez érdekelne elsősorban.


Egyébként a linkeket megnézem.

2022. jan. 22. 07:08
 5/8 anonim ***** válasza:

"De az abc-t nem tanulhatják meg..."

Attól, hogy a kiejtéssel problémájuk van, olvasni pont ugyanúgy meg tudnak tanulni, mint bárki más.

2022. jan. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. De a kérdésem a hogyan. Ezt próbálom megérteni. Értettem, hogy meg tunak tanulni már akkor is, mikor a kérdést feltettem. De hogyan, milyen módszerrel? Érdekelne.
2022. jan. 22. 07:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A jelnyelvet a többi sikettől tanulják, ugyanúgy, ahogy te is megtanultál magyarul egy betű írása vagy olvasása nélkül.

A jelnyelvnek van betűzési rendszere, több jelet is egy betűből képeznek. Ők előbb tanulják meg a jeleket jelentéssel együtt, aztán a betűzési rendszert.

Az írás-olvasás, beszéd, szájról olvasás egy idegen nyelv, amit úgy tanítanak nekik, mintha az anyanyelvük lenne. Az első szavakat képek segítségével tanítják, egyszerre az olvasást, írást, kiejtést és szájképet. Aztán ezek segítségével tanulják a többi szót és a többi tantárgyat.

2022. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így már megértettem. Köszönöm
2022. jan. 22. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!