Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utánvétes vásárlás veszélyei...

Utánvétes vásárlás veszélyei megelőzhezőek-e valahogy?

Figyelt kérdés

Magánszemélytől vásárolnék (tehát nem bolt)

Természetesen nyitott az utánvetes vásárlásra.

A probélám az hogy a vásárolt termék ára 250ezer ft.

Amitől félek az az,hogy a futár ugye fizetés előtt nem hagyja megnézni. Utána pedig miutan kifizettem és kibontom lehet nemis az van benne amit válásoltam,na akkor ilyenkor mivan?


Fizetés előtt esetleg nem lehet a terméket kibontani hogy tényleg azvan e benne?

Vagy valami más opció?



#Utánvétes vásárlás
2022. jan. 26. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kibontani sajnos. Csak megbízható forrásból vásárolj.
2022. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora értékben személyes kipróbálás nélkül inkább ne vegyél. Tegyük fel hogy tényleg megkapod amit vettél, de mégsem úgy működik ahogy kellene. Te azt fogod mondani hogy nem jó és kéred vissza a pénzed, az eladó pedig azt, hogy ő működő terméket adott el és le akarod húzni azzal hogy rossznak állítod be, vagy pedig te rontottad el. Neked kell bizonyítani, hogy az eladó hibásan küldte el neked, amit nagy eséllyel úgysem tudsz teljesíteni.
2022. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én sem vennék neten ilyen értékű cuccot magánszemélytől!

A magánszemélyekre ui. nem vonatkozik - ha jól tudom - a 14 napos elállási lehetőség.

2022. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, a futár előtt bontod-e ki vagy nem. Ő nem szakember, nem tudja eldönteni, azt kaptad-e amit kifizettél vagy amit a hirdetésben láttál, nem tudja ellenőrizni, működik-e, nem tudja ellenőrizni, hogy a használt termék olyan állapotban érkezik-e ahogy azt te képeken láttad.

Nem várhatod el a futártól, hogy olyan témában ítélkezzen és esetleg tanúskodjon, amiről foglma nincs.

Ha pedig tégla van a dobozban ájfon helyett, akkor a szomszéd tanúvallomása pont ugyanannyit ér a bíróság előtt, mint a futáré.

2022. jan. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Babakocsit vásárolnék.

Nem a futartól varnam el hogy megitelje az kaptem e amiert fizettem.

Annyit szerettem volna csak hogy fizetes elott ÉN megnezhessem hogy az e tenyleg amiert fizetek

Ennyirol lenne csak szó

2022. jan. 26. 14:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ez így megvalósíthatatlan, ha az eladó több száz km-re lakik tőled.

VAgy kialkuldod vele, hogy visszaveszi a cuccot, ha neked megtekintés után nem megfelelő...

De kétlem, hogy ilyesmibe belemenne...

2022. jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a futár nem jogosult visszavenni tőled, ha nem tetszik. Így alapból sem.
2022. jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező - meg még nagyon sokan - arra próbálnak célozni (csak nem merik nyíltan kimondani, nem tudom miért), hogy ha nincsenek a termékkel megelégedve, akkor egyszerűen nem vennék át a csomagot.

Azt nem veszik figyelembe, hogy a csomag át nem vétele feltételezi a csomag bontatlan mivoltát a visszaút előtt, ami értelemszerűen nem valósul meg, ha kibontják...

2022. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!