Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri könyvtárszakon a...

Tenshi98 kérdése:

Megéri könyvtárszakon a mestertképzést elvégezni?

Figyelt kérdés

A képzés (egyetemi) maga 2 év és egy fél évet már elvégeztem, de most nagyon elbizonytalanodtam a dolgokban. Kezdjük ott, hogy nagyon el se akartam kezdeni, de a környezetemben többen mondták, hogy milyen jó lesz meg később mennyire kifizetődik. Hát ha vezető leszek úgy talán kapok valamivel többet, de ugye az nagyobb felelősség és én valahogy nem érzem azt, hogy később is szeretném ezt.


Jelenleg könyvtárosként dolgozom és pár kollégám mondta, hogy azért érné meg, hogy legyen egy plusz papírom, a vezetői pozíció miatt és hogy sose tudhatom hova sodor az élet (épp ez az :D).


Állítólag már évek óta mondogatják, hogy be akarják törvényileg vezetni azt, hogy az lehet vezető akinek van egy mesterszakos diplomája. Ez mennyire lehet valószínű? Továbbá tényleg annyira megéri hosszabb távon is a mester elvégzése? Mindenki őszinte és kultúrált válaszát várom!


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. febr. 2. 16:43
 1/1 Librarian girl válasza:
100%

Kedves Kolléga!


Szerintem megéri. Különösen, ha már beletettél fél évet, és most van kapacitásod, lehetőséged tanulni. Én 2019-ben 51 évesen hasonló okokból vágtam bele. Nekem sincsenek vezetői ambícióim - bár régóta vagyok a szakmában, és lettek volna lehetőségeim - de különböző okok és élethelyzetek miatt nem volt számomra sem vonzó. Egyetértek a kollégákkal abban, hogy akár a könyvtári pályán, akár más területen szeretnél előrelépni (bármilyen értelemben), a mesterdiploma ma már egy elvárható szint. Régen a mai BA-nak megfelelő főiskolai diploma értékes volt, de ma már szerintem "kevesebbet ér" a munkaerőpiacon. (És most nem az egyén valódi tudására gondolok, csak a megítélésére.) Ezen és a lehetséges anyagi előnyökön túl további szempont, hogy az MA elvégzése egyféle szellemi tőkébe való befektetés. A könyvtár- és információtudomány nagyon sok területen változik, fejlődik, az MA képzés erre ad rálátást, új szemléletmódokat ismersz meg, tágul a látóköröd és ez az élet sok más területén is kamatozik majd. Meggyőződésem, hogy az MA képzésnek ez a feladata (ezért is feladata a jövő vezetőinek képzése). Én tapasztalt könyvtárosként az ELTE MA képzésén pontosan ezt kaptam. Minden egyetemen vannak jobb és kevésbé jó kurzusok és oktatók, de az összeredmény a fontos. Szerintem az is fontos, hogy a fentieket szem előtt tartsuk, úgy kevésbé megterhelőek a napi feladatok. (Vagyis mindenből vedd ki, ami a számodra érdekes, hasznos, a többinél meg teljesítsd a kötelezőt.) Végül pedig a saját tapasztalataimból még annyit, hogy két felnőtt gyermekem van, a nagyobbik ugyanígy dilemmázott (más egyetemen), pár éve végzett az MA-n, a kisebbik most fog. Egyik se bánta meg, és szülőként azt látom, hogy bár más-más területen működnek, nagyon sokat profitáltak az MA képzésből, még akkor is, ha néha az egyetem nem azt nyújtotta, amit vártak/vártunk. Sok sikert a döntéshez!

2022. febr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!