Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiből lesz jó pszichológus? M...

Kiből lesz jó pszichológus? Mi kell ahhoz ,h valaki sikeres pszichológus legen? Van-e értelme elvégezni ezt a szakot?

Figyelt kérdés

Ma már ez 1 könnyen elvégezhető tucat szak lett.Sok ismerősöm jár oda különböző egyetemeken, és nem pusztulnak bele a tanulásba.

Salamint sokan mennek erre, akik nem tudják mihez kezdjenek. Éppen ezért, h lehet kitűnni a többiek közül?



2021. márc. 20. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem tudja, hogy mihez kezd vele, miért tanulja azt?

Nyilván az éri meg, ha képezi magát pluszban, esetleg szakosodik is bizonyos típusú zavarok kezelésére, és magánpraxist nyit.


A kényelmes út ("nem pusztul bele a tanulásba, könnyen elvégzi") ritkán vezet nagy eredményekhez.

2021. márc. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

Hát mint pszichológia szakos hallgató, fogalmam sincs, hogy miről beszélsz. 😅

Folyamatosan előadásokat kell tartanunk az órákra, most vannak a zh-k, esszék, folyamatosan minden héten egyéb beadandók, házik. A vizsgaidőszak kemény, főleg a Neurológia / idegtudomany és a stat lesz olyan amit már most az idő felénél tudom, hogy nehéz lesz hiába tanulok folyamatosan rájuk minden egyes órára!

Azt, hogy tucatszak, nem tudom értelmezni. Könnyen elvégezhető? Erről írtam feljebb. Ha mégis úgy gondolod, hogy könnyű, akkor is érdemes átgondolni, hogy 5+ evet és rengeteg pénzt befektetsz e. Arról nem is beszélve, hogy mennyi pont kell a bekerüléshez.

Én úgy gondolom, hogy van értelme mert az elejétől tudom, hogy mit szeretnék vele később csinálni, dolgozom érte mindennap.

Akik nem tudjak, hogy mihez kezdjenek vele, könnyen kiesnek már az elején, nálunk is kiszóródott több ember már az első félévben. Kitűnni itt is mint mindenhol az aktivitással, beadandokkal lehet, ha lesznek később konferenciák, versenyek, akkor azokra menni.

2021. márc. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!