Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kezdjem el a kaloria...

Hogy kezdjem el a kaloria deficitet?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm már lefogyott kaloria számlálással,de én azt se tudom hol kezdjem…

A magasságom 165cm

A súlyom 101kg(mikor utoljára mértem)

Mennyit egyek egy nap? 2000kcal az már számomra sok?

Mi legyen a reggelim ebédem vacsorám?

Persze sulizok még így nem annyira egyszerű.. sima vajas szendvics vagy mit kellene?

Segitséget előre is köszönöm



2022. febr. 7. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nagy fogyást érdemes konzultációval kezdeni egy orvossal.

Egyébként mezei módszer, de általában a kalóriabázisban szokták számolni a kalóriákat, ahol be tudod állítani, hogy miket ettél-ittál és nap végén összegzi az aznapi inputot.

2022. febr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos alapvetően van egy kaloria szükségleted attól függően hogy mi a munkád.

Értelem szerűen 1 bányásznak más mint 1telemarketingesnek.


Nem ártana tudni a korod mert az sem mindegy.


Ha ezek meg vannak akkor belehet lőni a kaloria szükségletet.

Számolni.

És annál kevesebbet enni.

2022. febr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ezzel számold ki, hogy mennyi kell a súlyod megtartásához, és első körben csökkensd 300-500 kcal-al. Semmiképp se egyél kevesebbet, mint amennyi az alap anyagcsere szükségleted (BMR, meg tudod határozni a kalkulátorral, amit linkeltem).


Emellett kezdj el mozogni! Nagy a túlsúlyod, így a futást/ugrálást kerüld egyelőre az izületeid épségének érdekében. Az úszás, illetve a séta jó kezdésnek, napi fél óra már sokat jelent.


Figyelj a megfelelő mennyiségű fehérje bevitelre (pl. tojás, hal, csirke, marha, túró). Az elején lehet hogy érdemes lemérned az ételeket konyhai mérleg segítségével, hogy tudd ténylegesen miből mennyit eszel. A szervezetnek szüksége van zsírra és szénhidrátra is, nem kell semmit sem száműzni az étrendből, csak az arányokra figyelj. Nyilván a zöldségek, gyümölcsök domináljanak és ne az "egészségtelen" ételek. Olyan étrendet alakíts ki, amit tudsz hosszú távon is tartani.

2022. febr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legeslegelőször azt számold ki, hogy most mennyit eszel. A mostani adatodat kezdd csak el csökkenteni, ha az sokkal több, mint a BMR-ed. Kezdj el egy átlagos napot és minden étkezésedet írd fel grammra pontosan (KOMOLYAN PONTOSAN, mérleggel mérd le vagy ha atreméken meg van adva, akkor azt). Online kalória táblázatokból pedig számold ki, hogy mi mennyi kcal és a nap végére lesz egy kb fogalmad, hogy mennyit szoktál enni. Ez az első lépés. Utána kiszámolod a BMR-ed. A kettő között valószínüleg lesz különbség, különben nem lenne rajtad felesleg. Ha a különbség nagyon nagy, akkor ne a BMR-re alapozz most, hanem az aktuális beviteled csökkentsd ekőször 500 kcal-val. Minden naplózz, minden nap írd fel miből mennyit ettél, és ebből ne engedj. Melós lesz, de megéri, én is ezt csináltam anno.
2022. febr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!