Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik piercinget valasszam?

Melyik piercinget valasszam?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy flat, forward helix vagy esetleg conch piercinget (meg tragusom is gondolkodtam) nagyon tetszenek. (Negy lobe piercingem van) Akinek van tapasztalata ezen piercingek gyogyulasaval leirna? A szurastol nem felek

2022. febr. 11. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tragus nekem relatíve gyorsan és fájdalommentesen gyógyult, az első hónapban én nem használtam fülhallgatót, de pusztán csak azért, hogy ne adják teret esetleges fertőzésnek, barátnőmmel együtt csináltattuk anno, ő velem ellentétben használt fülest és az övé sem gyógyult sokkal lassabban.

Forward helix: ez is gyorsan gyógyult, megmondom őszintén, nem is emlékszem rá, hogy maga a szúrás fájt volna😅

Conch: jaj, na ez egy érdekes. Mikor megcsináltattam figyelmeztetett a piercer hogy előfordul olyan, hogy kilökődik, szóval nagyon oda kellett figyelni rá. Hosszú ideig gyógyult, piszok könnyű elaludni, fél ég után is jártam úgy, hogy éjszaka megnyomtam és bedurrant. Már megvan 3 éve, most már nincs vele baj, de kényes egy piercing az tuti.

Flatem pedig nincs, így meghagyom azt másnak.😁

Arra azért számíts, hogy kissé kellemetlenebb a porcos piercing szúrása, mint egy lobe. Lőni NE engedd semmiképp sem őket, az utókezelés kicsit macerásabb, illetve többnyire fájnak, ameddig gyógyulnak. És ha már így gyógyulásról van szó: minimum 5-6 hónap míg teljesen regenerálódik, addig türelmesnek kell lenni.

2022. febr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A lobeokat lőttem, de porcba semmi áron nem lövetnék. Azt tudom, hogy a porc az sokkal macerásabb lesz, nekem a harmadik lobe piercingem gyógyult több, mint fél évig😅
2022. febr. 12. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:
A fülben található porcos részben, mennyire / mennyivel fájdalmasabb, ha fülbelövés által készül el a piercing, vagy ha szúrással? Melyik jobb, kényelmesebb?
2022. febr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én ezt nem tudom megválaszolni, ugyanis ebben nincs tapasztalatom.

Viszont az biztos, hogy a lövés szétroncsolja a porcot, legalábbis így hallottam. Két barátnőmnek volt lőve helix, nem lett belőle semmi káruk, de elvileg nem ajánlatos

2022. febr. 12. 17:28
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

#3

Alapvetően jó piercer azért nem lő porcos piercinget, mert roncsolja vele a szöveteket (bőr és porcszövetet egyaránt), sőt rosszabb esetekben még el is törhet a porc a lövéstől, ami nem csak fájdalmas, hanem lassan és csúnyán is gyógyul.

Másfelől a lyukasztó pisztolyban található tűt nem lehet teljesen lefertőtleníteni, így higéniai okai is vannak. (Csak képzeld el hány ember füléhez ért hozzá😬 no thank you 🤢)

2022. febr. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!