Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igazsagos az elet?

Igazsagos az elet?

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság szubjektív fogalom. Az élet objektív. Vagyis te döntöd el, milyennek akarod látni...
2008. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
szerited milyen?
2008. dec. 16. 21:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem, nem, nem, nem.
2008. dec. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

?????????????

éN IS NAPONTA FELTESZEM EZT A KÉRDÉST MAGAMBAN.

13 éves koromban meghalt édesapàm,nem làttam anyàmat,nem tudtam az iskolàt befejezni anyagi okok miatt,nem kaptam még egy normàlis munkàt 4 év alatt.

Nincs sajàt hàzam.

Hitel a nyakamon.

Nem tellik egy karàcsonyfàra.

Pàrom nem egészséges,most temettem el a legjobb baràtunkat.Mindennap egy csekk a postalàdàban.

És még sorolhatnàm.

Söt ezzel nem vagyok egyedül.

Nem is tudom...

Az életnek kellene igazsàgosnak lennie?

Hisz az élet a mi kezünkben van,ahogy mondani szoktàk.

Ezen a kérdésen sokat lehetne vitatkozni.

2008. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az igazságnak több jelentése van, de nyilvánvalóan nem.

Egyrészt nem indul mindenki egyforma eséllyel az életben, másrészt pedig az igazság azt jelenti, hogy a dolgok megfelelnek azerkölcsi normáinknak.

De mivel sokszor a kapzsik, rosszak, másokon áttörtetők járnak jól, ezért ez sem stimmel.

2008. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az 'élet' maga NEM ismeri az igazság fogalmát - úgyhogy ott ne keresd.


De te ugye a mai magyar emberi társadalomra gondolsz?

Nos: ott azért NÉHA az igazság érvényesül. Nem sűrűn - de előfordul.

2008. dec. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
en arra ertettem,hogy egyeseknek olyan jol megy..mig masok nem tudjak mit egyenek vagy adjanak enni a gyermekeiknek..tehat az utobbiak mennyivel tobbet szenvednek mig az elsoknek mindenuk megvan...
2008. dec. 17. 11:46
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
szerintem NEM de én úgy vagyok vele hogy mivel vallásos vagyok minden úgy történik ahogy ISTEN akarja
2009. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
egy bizonyos pontis en is hiszek Istenben..de akkor Isten miert teszik egyesek eletet boldogga es masoket majdnem pokolla?...ez az amit en nem ertek..
2009. jan. 7. 18:09
 10/14 anonim ***** válasza:
mostanában én is ezen filózok és (bár nem jutottam túl sokra)úgy gondolom aki rosszul él annak az embernek illetve családnak is van valami jó dolog az életében vagy jó dolog fog történni és aki meg gazdag meg mittomén annak meg valami keserűség is van az életében nézz filmeket és abban is vannak ilyen témájú ,,részek"
2009. jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!