Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg megszűnik a közmunka?

Tényleg megszűnik a közmunka?

Figyelt kérdés
2022. márc. 19. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Ingyen segílyke nem lesz. Ha nincs szakmád, közmunka. Ott ingyen szerezhetsz szakmát.

Családi pótlék csak akkor jár, ha munkahelyed van és a gyerek rendesen jár iskolába.

Ahol, ha szükséges, napi 4-szer ingyen étkezhet, ingyen kapja a tankönyvet, ingyen sportolhat.


Sokan előrelépnek a közmunkából, mert közben szakmát tanulnak.

2022. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azért mert a párom közmunkás és csak július 31-ig lesz szerződése de eddig mindig február 28-ig volt vagy szerintetek meg lehet hosszabbítani?Debreceniek vagyunk?Nekem fontos lenne mert nem igazán talál mást hiába keres
2022. márc. 19. 23:01
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem általában, de sokak számára megszűnik.

A közfoglalkoztatásról szóló törvényt múlt évben módosították úgy, hogy nem haladhatja meg a 10 évet. Az egy-egy alkalommal legfeljebb 6 hónapot elérő kihagyás időtartamát nem kell kivonni a 10 évből.

Vannak, akik már múlt évben elérték a 10 évet; itt a falunkban is vannak ilyenek. Egyiküket az önkormányzat alkalmazásba vette, az iskolában végez mindenféle karbantartási munkát, kisebb javításokat; kísérő az iskolabuszon. Két közmunkás maradt, ők még valahol öt év körül járnak. Ki is hirdették, hogy az ingatlan előtti árokpartot, árkot, mindenkinek magának kell rendben tartania, kaszálnia stb.; eddig a közmunkások végezték.

Nagyon lecsökkent a közmunkatámogatás állami kerete, az önkormányzatoktól meg annyi mindent elvontak, hogy nem tudnak közmunkásokat fizetni; lehet, hogy csak arról van szó, hogy nincs tovább pénz az alkalmazásra; vagy bizonytalan, és inkább csak rövidebb szerződést írtak.

Nem tudhatom, de lehet, hogy a lejáró 10 év miatt tart a férjed szerződése az adott időpontig. Ha más oka van, csak úgy tudhatjátok meg, ha megérdeklőditek.

2022. márc. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok nem is élünk együtt mindketten szülőkkel élünk de nem tudják meg mondani hogy mi lesz augusztus 1-jén hiába kérdeztem körbe a volt munkatársait
2022. márc. 19. 23:42
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt munkatársaktól való érdeklődésre gondoltam.

Egyrészt, csak tudja, hogy mennyi időt volt közmunkás; ha eléri a 10 évet, akkor nincs miről érdeklődni, törvény tiltja a továbbfoglakoztatását.

Ha nem erről van szó, akkor is van szerződése, nem tudom ki a foglalkoztató, az önkormányzat, vagy a munkaügyi központ; náluk kell érdeklődni. Ők tudják, miért addig szól a szerződés. Illetve azt is, hogy mik a kilátások a folytatásra.

2022. márc. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
6-éve közmunkás csak mégcsak 28-éves
2022. márc. 20. 08:32
 7/16 anonim válasza:
Közmunkán mindig hosszabbítanak ha megvannak veled elégedve de ha kiöregszel kiraknak öregotthonba.
2022. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem pár éve jún 30-ig szólt a szerződésem, lejárta előtt még 3 nappal úgy volt, hogy kapunk hosszabbítást febr. 28-ig, aztán nem is a cég, hanem a munkaügyi makacsolta meg magát és nem adott mindenkinek közvetítő lapot a folytatáshoz. Ott is volt, aki maradhatott, mi meg páran így jártunk. Holott előtte kiosztottak mindenkinek 2-3 rendes állásra ilyen kiközvetítős lapot, igaz rendszerint más városokba szólt, hogy véletlen se vegyenek fel, az is feltétele volt, hogy folytatni tudjuk. 2 évet húztam le ott, maga a munka a munka félig meddig szakmai, a társaság meg jó volt.

Ezt most így nem lehet tudni, mert bármi lehet belőle.

2022. márc. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És kitől kérdezzem meg hogy miért csak eddig van a szerződés?
2022. márc. 30. 15:14
 10/16 anonim válasza:
A főnöködtől vagy irodán vagy a jegyzőtől.
2022. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!