Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2018-ban azok számára is...

2018-ban azok számára is megszűnik a közmunka akiket már úgymond már nem venne át a munkaerőpiac a kor miatt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt azokra az emberekre akik valamilyen betegség miatt nem végezhetnek kemény fizikai munkát. ( gerincsérv vagy egyéb ízületi betegség miatt)
2017. szept. 15. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem!Csak csökkenteni akarják a létszámot,2020-ig 150 ezerre.
2017. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pusztán csak azért érdekelne mert van egy pár ismerősöm aki tényleg megbízható ember az egyikük pl portás plusz takarító egy telepen és ennek a kis munkának is örül , hogy nem csak tétlenül otthon ül. Másrészt tényleg sokkal nehezebb elhelyezkednie egy idősebb embernek mint egy huszonévesnek. A napokban beszéltem erről vele , hogy ugyan mi lesz majd később, ezekkel az emberekkel.
2017. szept. 15. 19:19
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Megnyugodhat,közmunkaprogram még nagyon sokáig lesz,mert be kell azt látni,hogy pár százezer ember aki ilyen-olyan okoknál fogva nem képes a versenyszférában dolgozni.Sokan egészségügyileg,mentálisan sem alkalmasak és sajnos soknak egyszerűen nincs meg a tudása hozzá.
2017. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Tessék a liberálisok kierőszakolták, hogy ne legyen közmunka. Most egy csomó ember 60-82 ezer helyett otthon ülhet 22-ért. Most örültök?
2017. szept. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Azok a rettenetes liberálisok ellenzékből kierőszakolták. :)


Ideje lenne ezt a szart amit közmunkának csúfolnak teljesen eltakarítani.


Senkinek nem volt jó a közmunkásoknak főleg.


Aki pedig nem képes dolgozni egészségügyi okból az rokkant kapjon rokkantsági járadékot vagy olyan képzést amivel dolgozhat más munkakörben.


A közmunka azt jelenti, hogy az állam nem tud mit kezdeni a munkanélküliekkel, így kiszór nekik álmunkát álfizetésért.

2017. szept. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Most egy csomó ember 60-82 ezer helyett otthon ülhet 22-ért."


Azt a szerény 22 ezret se osztogatják csak úgy, nekem a tb-ém is fizetni kellett pár hónapig, míg nem kértem magam jobb híján közmunkára, miután több, mint fél évig nem találtam állást. A munkahelyen ugyanazt a munkát végzem, mint a rendes dolgozók, csak fele annyi a fizetés, sőt még kevesebb is, nincs cafetéria, kevesebb szabi jár és még le is néznek minket, holott némelyikünknek odaillőbb végzettsége van, mint pár protekciós éppen leérettségizett közalkalmazott kollégának. Felölem megszűntethetik, sőt az volna a legjobb, semmi értelme ennek a gusztustalan, hogyan használjunk ki szerencsétlen embereket rendszernek.

2017. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

teljes mértékben egyet értek az előttem szólóval.

Ma nyögték be , hogy 15 000-rel minden hónapban csökken a fizetésem, mert valami hülye pályázatot nem nyert meg a OSZK.

Erről ennyit.

Egy közmunkás.

2018. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sándor G ***** válasza:

Nálunk a városban, most a héten küldtek el, kb.90embert a vízügytől, előző hónapban pedig az ökitől, 120-at, az álláskeresőit kapják vagy 2hónapig, ez 70%a a netto jövedelmüknek, amiből, lejön 25% tb. szja, vagyis alig marad 25ez ft. nál több 1hónapra.

Ha ez is lejár, akkor 22ez.ft, /hó, vagy kiközvetítik valamelyik céghez, Szarvasra, Csabára, 3műszakba,+túlórázni szombaton/ min.bérért, rakodónak, betanított melósnak, jó esetben gépkezelőnek, aki nem bírja, az éhen is halhat.

2018. júl. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sándor G ***** válasza:

Én is közmunkás voltam, egy közintézményben, a csőtöréstől a festésig,mindent megjavítottam, segítettem a kertésznek, kijártam a boltba, megvenni az alkatrészeket, komplett vill.szerelést felújítást végeztem a kempingben, a vízműben a gépeket is rendbe tettem, de egy ft.sem emeltek maradt, a közmunkásbér, na meg az állandó cikizés, miért keresek én ennyit, havi 70800ft-ot is irigyelték, páran,

sokszor más munkáját elvégeztem, pl. sm.

2018. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sándor G ***** válasza:

1/9, csökkenteni is fogják, én is így hallottam, még a választások előtt mondta az illetékes et,

Na ezek az emberek családok, éhezni fognak, kikapcsolják a villamos áramot, több ezer ember nyomorogni fog, új munkahelyen nem lesznek, vidéken, a segélyek is megszűnnek,

rohadt szemét ország ez, és senkit nem érdekel...

2018. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!