Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért csinálom ezt? Esetleg...

Miért csinálom ezt? Esetleg pszichológusra lenne szükségem?(valakii légyszii segítsen) (kicsit Hosszuu bocsii)

Figyelt kérdés
Kb magamon mindenkbe bele kötök, Hosszú göndör vastag hajam van elvileg xd vagyis mindenki szerint, én meg úgy láttom hogy vékony meg hogy "nincs semmi hajam" mások szerint olyan jó alakom van hogy úristen... én meg soványnak láttom magam és hizni szeretnék, akkor a szemöldököm.. mások szerint tök szép, mert nekem nem kell megrajzolnom vagy ilyenek, mert nekem alapbol szép vastag, és formás, de én ebbe is bele kötök, mert szerintem meg annyira nem is szép.. akkor a szemem, hogy kicsi, de néha meg full nagynak látszikxd és már nemtudok eldönteni semmit.. más lányokat nézegettek hogy milyen szépek, és ha valakit szebbnek láttok magamnál automatikusan féltékeny vagyok.. oke az adott lánnyal ilyenkor nem vagyok bunko, mert nem tehet róla h ilyen bolond vagyok csakhát na akkoris.. Akkor mostanában egyáltalán nem adok magamra, elhanyagolom magam, régebben nem tudtam volna addig inditani a napot amig megnem mossom az arcom, vagy le fekudni, de mára nem érdekel.. a pattanásaim se.. oke mert nincs annyi de akkor is.. tehát igazándiból semmihez nincs kedvem... azokhoz a dolgokhoz se amikért régebben éltem, haltam volna.. nagyon könnyen lelki ismeret furdalásom lesz.. hirtelen változik a hangulatom néha ugy betudok gurulni a semmin... lehet csak lázadó korba vagyok vagy nemtudom.. de én nem akkarok ilyen lány lenni, aki irigy másokra ha az adott személy szebb, vagy az adott személynek több van, De depressziós se szeretnék lenni, vagy őrült xd igazából mondtam szuleimnek hogy kérjenek időpontot egy pszihologustól elvileg holnap kérnek.. de nemtudom mi lehet a bajom vagy miert lehet ez az egesz..
2022. ápr. 12. 00:10
 1/4 A kérdező kommentje:
A sok helyesírási hibáért bocsii (Németországba kezdtem a sulit) ha esetleg valaki valamit nem ért, kérdezze meg mégegyszer😊 a segítségeteket előre is köszönöm!
2022. ápr. 12. 00:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is voltam így, mindent uláltam magamban nagyon sokáig. Teljesen normális hogy az embernek vannak néha ilyen korszakai.

Nem tudom hány éves vagy, meg hogy mióta tart ez, amit ajállani tudok hogy beszélj valamelyik szülőddel, nagyszülőddel, ha komolyabbnak érzed a helyzet súlyosságát, bántani akarod magad miatta, érdemes keresni egy pszichológust. Nekem szüleim nem engedték a pszichológust szóval a Kék vonalat hívtam fel (olyasmi mint a lelki segély, csak itt a cél nem a tanácsadás hanem hogy közöseg jöjjetek rá a megoldásra), nagyon kedveses azóta többször beszéltem velük (a számukat megtalálod a neten ha rá keresel hogy kék vonal).

Amit még ajállani tudok hogy néha csak nézz a tükörbe és kezd el mondogatni hogy szép vagy, érttesd neg magaddal hogy nem tudsz változtatni magadon szóval így kell elfogadnod magad, így vagy szép.😁

15/L

2022. ápr. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Önképzavar, önértékelés, önbecsülés, önismeret hiány, reális felfogás a világról... Stb


Szoktam mondani: a rosszindulat és társai az emberek önismeret hiányából fakadnak.


Egy nagyon összetett témakör a személyiség.


Mielőtt magadat ostoroznád, valamit le kell tisztáznod fejben:


Nincsen olyan személy/ember, de még tárgy se, aki/ami mindenkinek negfelel, tetszik, szép számára.


Pl ha mindenkinek egy arc tetszene, az illetót kikészítenék. Ha a másik nemben is csak egy arc lenne az ideál, nos a két ideál összejönne, a többi x millió ember pedig magányosan halna meg, velük együtt az emberi faj is.


Ezért van az, hogy mindenkinek más a "szép". Kell a változatosság.

De ha egyformán néznénk ki, unalmas lenne, még a libidó is csökkenne.


El kell fogadni azt, hogy te is, én is és mindenki más is:

Valakiknek tetszünk, valakiknél semlegesek vagyunk, másoknál meg csúnyák.


A másik tény: nagyon a külső tulajdonságokon van a fókusz nálad.


Enyhe depresszió már uralkodik feletted.

Magad is leírtad: nézegetsz másokat, hogy szerinted milyen szép, ám magadat meg már hanyagolod.


Fejben és lélekben helyre teszed magad és jobb lesz.


A legnehezebb feladat mindig is önmagunk lesz.

Nem tudod magadnak mondani:maradj csendbe, hagyj picit magamra.

Azaz a gondolataid ott lesznek, ám ezt kell javítanod.


Több aspektusos gondolkodás legyen az egyik, amit megtanulsz. Sokat fog segíteni.


Kíváncsi lennék mik azok a vonások, melyek szerinted szépek.


A szépség relatív.


A burok is csak egy dolog. Ott van még a belső is, ami bizony a megjelenésedre is kihat!


Egy járókelőt is ki lehet elemezni,aki jártas már benne.

Nekem személyes találkozónál elég 10-20perc.


Tudnál a saját személyiségedről írni minimum 2-3oldalt gépelve?

Fel tudnál sorolni minimum 10-20pozitívumot magadról, személyiségedről?

(nem kell ide, csak magadnak próbáld meg)


Ha nem megy, akkor kezdjed meg megismerni önmagad.


Az önértékelés fontos része ez is és ez is kihat arra, hogyan látod magadat a tükörben.


Arra is kíváncsi vagyok, mennyi időt töltesz mások nézegetésével. Pl online.


Mivel az agy rengeteg impulzust, ingert kap, nehezebben tisztul le az ember elméje.


Magamon is kísérleteztem ebben is és bizony elképesztő hangulatingadozást eredményezett.


Javasolt a média és platformok szüneteltetése is.


Ha rám, mint kifejlett személyiségre is ilyen hatással van, akkor egy önmagát kereső tizenéves, aki személyisége zavaros vizeken evez... Bele se merek gondolni.


"mások véleménye" - itt is képbe jön az, hogy mindenki számára más a szép.

Mindenek előtt magadra alapozz, saját véleményed mindig előrébb való lesz mindenben, főleg ha saját életedről van szó.

Legyen az csak egy parfüm illattól egészen a jövödig, célokig.


Másoknak bejöhet X parfüm, de számodra csakis Y parfüm jöhet szóba.


Párkapcsolatban pl fontos az önértékelés, ám magadat szeretni kell, nem pedig szerelembe esni, arra ott a másik fél.

Ez a másik fél pedig szintén így van (normális esetben), hogy magát szereti, elfogadja, téged pedig szerelmeként fogad, mert neki te tetszel.


S ez még csak a felszín.


Rájössz arra, mennyire is fontos a belső is.

Sőt, nehezebb, mert nem látod 100%-ban azt.


Tételezzük fel:

Megelégszel végre a külsőddel, tovább kell fejlődnöd a belsőddel.

Ami azzá tesz, aki vagy.

Ki is vagy?

Mik az erősségeid, pozitívumaid, képességeid, miket szeretsz (természet apró örömeitől egészen a hobbikig, vagy másokban miket szeretsz), mik a határaid, miket nem szeretsz, vannak olyan dolgaid/tulajdonságaid amelyek jónak és rossznak is mondhatóak?

Milyen negatívumaid, hátrányaid vannak?

Valamelyeket fel is lehet használni előnyödre is.


Részemről egy pl. :

Leszív, ha emberek vesznek körbe, azaz introvertált vagyok, ám ennek számos előnye is van. Munkába mondjuk: Meg kellett teremteni egy olyan környezetet, ahol jól érzem magam, egyedül vagyok vagy van 1-2ember velem.

Negatívum, mert pl leszívnak az emberek és dekoncentrálttá válok,

viszont solo vagy kisebb csapatban, ahol békén hagynak és csak a szükséges jó kommunikáció van, ott kifejezetten túl teljesítettem.

Volt, hogy feletteseim jöttek csodálkozva hozzám.


Idővel pedig saját műhelyet alakítottam ki. Maximalista énem pedig szárnyal.



Külsődre visszatérve:

Ápold magad - ápold bőröd, legyen feszes és puha, mindenhol pl kezek, arc is. Vágd, reszeld, csiszold szépre igazi körmeid, köröm körülötti keményebb vagy felesleges bőrt csiszold le (2-4ezerért már vannak manikür gépek), majd kend be krémmel a körömágyad és körülötte.


Folyadék bevitel - jó a bőrnek, testednek. A kevés folyadék fáradékonyságot is eredményez, ami szintén kihat a közérzetedre is.


S ilyen kis apróságok.

Fordíts időt magadra kivül-belül. Pl tiktok tekergetés helyett, ha netán használod.


Elmélkedj magadon, esetleg olvass önismereti vagy pl nonverbális kommunikációról.

Az ahogyan kommunikálsz a testeddel sokat elmond rólad is +mások megismerésében is segít.


Számomra az esti biciklizés az énidő. Testben és lélekben is jó ez a kombó.

De pl barátom ellazul vagy/és ápolja magát (illóolaj, körmök helyreigazítása) a kádban és agyal.


Próbáld ki, ha úgy vagy :)


Remélem mielóbb sikerül elfogadni önmagad.


2dolog miatt nem éri meg idegeskedni:

Az amiért tudsz tenni, s ami ellen nem.


Ám rengeteg dologban tudsz cselekedni, csak meg kell találni a megoldást.


Sok sikert és szeresd meg önmagad! 😊

2022. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, ha elírtam valamit, telóról írtam.


29N

2022. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!