Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi szükségez ahhoz, hogy...

Mi szükségez ahhoz, hogy pszichológus legyek?

Figyelt kérdés

Még nagyon fiatal vagyok de szilárd elhatározásom,hogy pszichológus szeretnék lenni...egyszer.Mi szükséges ehhez? Kitűnőnek kell lennem? Kell ahhoz főiskola/egyetem?

Nagyon megköszönném ha valaki kicsit felvilágosítana,hogy hogyan is működik az út odáig.



2014. dec. 2. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

A pszichológiát sokan a bölcsészetbe sorolják, de jó tudni, hogy bár a felvételi elvárások jelenleg nem követelnek meg tőled bármilyen reálos irányultságot, mégis a kémia és a biológia elő fog majd jönni az egyetemi tanulmányok során és úgy hallottam matek is lehetséges (bár tényleg nem tudom minek kapcsán jön elő). Ahhoz hogy pszichológus legyél, egy általános 5 éves képzést kell elvégezned. Ez még nem jogosít fel téged sokra. Ha emberekkel akarsz foglalkozni, akkor ezek után érdemes elvégezni a klinikai szakpszichológus képzést is, így már komolyabb esetekkel is foglalkozhat, pszichiáter mellett is dolgozhatsz. Enélkül nem leszel túl sikeres praktizálásban. Ez a képzés úgy tudom 4 év. Ez után még ajánlott további tanfolyamok végzése, sőt még a ranglétrán is van feljebb út. Mindig lesz mit tanulnod.

Persze ha nem akarsz terápiát tartani, hanem egyéb más pszichológiai irányokba mozdulnál el, akkor az alapszak elvégzése után másfelé kell menned. De ez az általános pszichológusi tanulmányi útvonal.

Ha pszichológus szeretnél lenni, akkor nem árt, ha érzéked van az emberekhez és jól megtudod látni az összefüggéseket. Az nem elég, ha jó hallgatóság vagy. És persze az önismeret is nagyon fontos, de ha még nagyon fiatal vagy akkor ezzel ráérsz foglalkozni. Mindenesetre mielőtt elmész erre a szakra, gondolkozz majd el még egyszer magadban, hogy miért is választanád-e és vizsgáld meg, hogy helyes-e a motivációd. Mert a sok jó pszichológus mellett még több rossz is praktizál és gondolom te se szeretnél egy lenni közülük. Erre a kérdésre meg csak te adhatod meg magadnak a választ. Remélhetőleg rendelkezel majd akkora önismerettel hogy őszinte legyél magadhoz.

Viszont ha fiatal vagy, akkor még változhat az elképzelésed is (ahogy a motivációd is). Én még a gimnáziumi éveim alatt is olyan széles skálát produkáltam végig a "mi szeretnék lenni, ha nagy leszek" témakörben, hogy csak na. De az jó, hogy így tudsz érdeklődni valami iránt. :) Sok sikert!

2014. dec. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

"mégis a kémia és a biológia elő fog majd jönni az egyetemi tanulmányok során és úgy hallottam matek is lehetséges (bár tényleg nem tudom minek kapcsán jön elő)."


Tök jófej vagy, első válaszoló, hogy összefoglaltad a lényeget, de igazán meghagyhattad volna olyasvalakinek, akinek van is köze a szakhoz.

A matematika elég nyilvánvaló módon jön elő: statisztika formájában. És akkor a gazdaságpszichológiát nem is említettük még, ahol szintén megjelenik a matek.

2014. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Ahhoz képest hogy beszólsz nekem, igazából csak egyetlen állításomat pontosítottad, de semmit nem cáfoltál. A szakhoz van közöm, mert egyrészt több olyanhoz is volt szerencsém aki ott végzett, másrészt olyat is ismerek aki oda készül és van rá esély hogy én is megyek. Az, hogy miért voltam bizonytalan a matekban, annak az oka, hogy engem soha nem izgatott mennyi matekot kérnek számon, mert ebből kimagasló vagyok. Így csak annyit tudtam hogy érintőlegesen mondták nekem, hogy ez hasznos lehet, ha odamegyek, mert sokan ezen véreznek el. Egyébként nem hiszem hogy az ismereteim annyira hiányosak lennének, hogy ne válaszolhatnék meg egy ilyen kérdést. Pláne egy olyan fórumon, ahol nem csak egyetlen válasz érkezhet. Szóval köszönöm a kiegészítést, pontosítást. Most már én is többet tudok, meg a kérdező is.
2014. dec. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem beszólni akartam, csak furcsának találtam az ilyen jellegű megjegyzéseidet. Magamból indulok ki, én nem valószínű, hogy megbíznék egy olyan válaszban, ami úgy kezdődik, hogy amúgy fogalmam sincs semmiről, csak hallottam...
2014. dec. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Az elsőt abban javítanám ki, hogy a pszichológia szak alapszakja csupán 3 év, erre épül a 2 éves mester (mert már nincsenek 5 évesben együtt), a klinikai szakpszichológus, és a pszichoterapeuta képzés
2014. dec. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, a nagyon hasznos információkat mindenkinek. :)
2014. dec. 5. 20:39
 7/9 anonim válasza:

Sziasztok!

Csak az lenne a kérdésem,hogy mennyire kell jól tanulnom,hogy FBI pszichológus legyek Amerikába?

Azt persze tudom,hogy szinte minden egyes angol szavat tudnom kell. De én most inkább arra lennék kíváncsi tényleg,hogy mennyire kell jól tanulnom hozzá. (Én eléggé gyenge tanuló vagyok 4.óta,persze anyagi gondok miatt :( )

2016. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja,és lány vagyok. Az sem baj?
2016. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Kíváncsi lennék, milyen anyagi okai vannak annak, hogy gyenge tanuló vagy? Nincs pénz tankönyvre? Mást nem tudok elképzelni...


Amúgy ahhoz, hogy Amerikában az FBI-nál dolgozhass, gyakorlatilag már most ki kéne költöznöd és nekiállnod mindennek, ami az állampolgársághoz kell, ezen kívül persze anyanyelvi szintű angol tudást elsajátítanod. A pszichológia képzést is ott kellene elvégezned.

Szerintem ne álmodozz ilyesmiről, mert teljesen irreális.

2016. dec. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!