Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A börtönben lévő emberekkel...

A börtönben lévő emberekkel miért nem végeztetnek "kényszermunkát"?

Figyelt kérdés

Nem oké az, hogy fizetjük az ellátásukat, pedig megkárosítottak minket. Csak bemennek, napirend van, nem mehetnek ki szabadon, ez valahogy nem "elég rossz".. Sokkal hasznosabb lenne, ha építkezésen vagy más helyeken végeznének fizikai munkát társadalmi szolgálatként, hogy valamit vissza is adjanak az embereknek, ha már kiszúrtak velük. Bezzeg a tiniknek kell "ingyen munkát" végezniük az érettségihez. Ez hol oké?


Miért nem dolgoztatják azt a sok embert, aki a börtönben van?


2022. ápr. 13. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztatják őket. Pl. a Budapesti faipari vállalat (nem tudom, pontosan mi a jelenlegi neve) is egy börtöncég. És van még jópár....
2022. ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1 azt, aki jelentkezik rá, előnyökétrt cserébe.


Nem erről szól a kérdés

2022. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Egy sorozatgyilkost te kiengednél egy épitkezésre??

Meg aki ehhez nem ért, azt nem is kellene olyan helyre rakni. Össze csapnák és később abból is csak kár lenne.

Amúgy börtönben amennyire tudom dolgoznak. Önfentartóak az intézmények. Akik nem erőszakos büncselekményért ülnek, jó magaviseletüek azokat engedik külső intézményhez is dolgozni. De sokan pont azért vannak ott ahol, hogy ne érintkezzenek más emberekkel.


Mellesleg én is letudtam az 50 órát. Voltam még szemetet is szedni az 50 órán felül. Nem haltam bele.

2022. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Aki gyilkolt ásson sírt fegyveres őrrel felügyelve. Belőlük nagyon kevés van, a többiek menjenek gyárakba, cipelni a téglát, lapátolni meg ilyesmi.


Nagyon sok munka nem igényel képesítést. Takaríthatnának is frissen épült irodákat, amiket még nem adtak ki, de minimum seperhetnék az utcát!


Ne kapjanak érte előnyt, legyen a büntetés része a közösségi szolgálat. Most az, hogy felgereblyézze a levelet a parkban összeláncolt lábbal nem egy nagy cucc. Csak egy darab fegyveres őr kell oda csoportonként, és meg is van a rend.

2022. ápr. 13. 12:34
 5/15 anonim ***** válasza:

Mert az is buli lenne az alúlfizetett őröknek, hogy álljanak 8 órát extrába a napon az elítélt mellett.


Én inkább javasolnám a halálbüntetés visszaállítását. Aki egyáltalán nem való. A társadalomban, azt hagyjuk inkább meghalni. Neki is jobb esetleg, hogy nem tölt 30 vagy akár több évet is a rácsok mögött várva a halált. Meg nem is kerül úgy annyiba.


Valamint érdemes lenne számodra szétnézni börtön téren. A többség az megélhetési bűnöző. Ott az lenne a legjobb megoldás, ha az ország gazdasági helyzetét tennék jobbá, hogy ne szoruljanak az emberek ilyenre.

Valamint jó lenne a javaslatod, de úgy, hogy pl szakmát tanuljanak vagy valami és akkor gyakorlati helynek mehetnének össze vissza segédmunkásnak. Úgy jönnének akkor ki, hogy értenek valamihez és be is tudnak illeszkedni.



Az, hogy valami rabszolga munkát csináltatnak vele, majd kijön ugyan úgy nullán és elmenne bárhova, hogy ő börtönben volt, na az hátrány. (bár ugye fegyház, fogház hasonlóan)

2022. ápr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy a többség megélhetési bűnöző. Szerintem a többség pszichés beteg, kibuktak suliból beilleszkedési nehézség miatt(részben genetika, betegségek, részben borzalmas környezet).


Ép emberek megélhetési bűnözők, aki pszichésen beteg, az egész más, őt nem lehet rendesen visszaintegrálni.


Egyébként tök mindegy az őrnek, hogy a zárt lyukban(börtön) mászkál e, vagy kint a parkban. Szerintem utóbbit választanák, ha lehetne, vinnének magukkal széket, meg ilyesmi, korrekten meg lehetne csinálni, nehogymár sajnáljuk őket, hogy a szabad levegőn kellene felügyelni, nem a börtönben. Remélem ezt te sem gondolod komolyan.. továbbá az évnek kis része a nyár és a vállalhatatlan hőség.


Oktatási program kell a munka mellé, de igenis kell, hogy hasznunk legyen belőlük.


Ha visszaállítanák a halálbüntetést hatalmas kupac férfi tűnne el a munkaerőpiacról, és nem is biztos, hogy mind bűnös, vagy tehet a bűnéről.


Egyébként nekem most pont a pedofil 15 évet ülő pasi miatt jutott eszembe, nemigaz, hogy jó volt neki, sosem fog megváltozni, és még mi tartjuk el, őt meg max megverik kicsit a börtönben, miközben bent szakmát tanul meg tvzik a többiekkel.. nemár, ez egyszerűen nem korrekt. A börtönök legyenek kényszermunkatáborok-illetve legyen egy jó pszichiátriai része is, ahol kezelik az embereket. Persze utóbbi még börtönön kívül sem megy, szóval arról letennék, de miért nem dolgoztatják azokat, akik a börtönökben élnek? Nagyrészt erős, munkaképes férfiak és nők! Egyébként munkában is lehetne fentebb lépni, akkor már munkatapasztalata is lenne, ami jó a munkaerőpiacra, gyakran jobb, mint a papír..

2022. ápr. 13. 13:12
 7/15 anonim ***** válasza:

Olvasom amit írsz, de te biztos nem is láttál börtönt belülről. Rendészetis hallgató voltam, voltam már börtönben is ("kirándulás"), több börtön prezentációját is végig hallgattam már. Igen... Kis része a nyár. Azon kívűl van a tél, az ősz és a tavasz is. Télen hideg van, ősszel is állandóan esik, tavasszal is sokszor van zápor meg erős szél.

Mennyivel jobb kint lenni ilyen időben, mint bent?? Ahol esetleg tud tartani egy wc szünetet is kultúráltan, nem kell szemmel tartani folyamatosan a rabot, hogy szökik-e, senkivel ne kerüljön kapcsolatba, semmit ne szedjen fel, semmit ne rejtsen el, semmilyne üzenetet sehogy ne adhasson át senkinek.

Míg börtönben megvannak a szábályozások, hogy mit, hogy kell csinálni (de a valóságban mégse úgy van) és tud pihenni is (többet, mint papíron).

Ott meg tényleg ha kell a 40 fokba álljon és figyeljen minden apróságra, nehogy pont egy szöktetési kísérletbe csöppenjen vagy bármi.

2022. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

7 ne álljon a melegbe, az egyik rab vigye a székét, a másik a napernyőt, a harmadik meg egész nap pálmalevéllel hűsítse. A többi rab viszont törje a követ egy kőfejtőben.


Addig menőség a romáknál is bekerülni, amíg wellnesshotel a mi adónkból. Ha dolgozni kéne, kiürülnének a börtönök

2022. ápr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8: "Ha dolgozni kéne, kiürülnének a börtönök" - azokban az országokban sem alacsony a fogvatartottak száma, ahol halálbüntetéseket is végrehajtanak, mert nincs visszatartó ereje.


Azért nem dolgoznak a börtönben, mert a büntetés neve "szabadságvesztés", nem pedig kényszermunkatábor. A kényszermunka sem lenne visszatartó erejű, és az emberek sanyargatása nem fogja a bűnözési rátát csökkenteni.


A tanulmányok alapján a fogvatartottak bűnismétlési esélye azzal csökken, ha biztosítják a megfelelő lehetőségeket arra hogy vissza tudjanak integrálódni a társadalomba. Ilyen például a foglalkozások, képzések, tanulási lehetőségek, munkatapasztalat szerzése, stb.

A sikeres eredmények mintapéldája például a norvég típusú börtönök üzemeltetése, amit nálunk sokan bicskanyitogatónak tartanak, mert a rabok életkörülményei is normálisak, ami a magyar nyomorból nézve egyenesen luxusnak számít. A magyar börtönök jelenlegi állapota pedig általánosságban nem üti meg az EU-s normát (pl. élettér, higiénia), ezért is mennek jól a sorra megnyert börtönperek.

2022. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

" hogy szökik-e, senkivel ne kerüljön kapcsolatba, semmit ne szedjen fel, semmit ne rejtsen el, semmilyne üzenetet sehogy ne adhasson át senkinek."


Igaz, ezek nekem meg sem fordultak a fejemben, hogy szöktetik például, vagy elrak valami veszélyeset.


Nem gondolom, hogy ezzel csökkenne a bűnözés(szerintem nem csökkenthető jelentősen, sőt, kifejezetten kevesen jutnak be, akiknek bent kellene lenniük), ezzel csak visszaadnának valamit a társadalomnak, "hasznosak" lennének.


Oké, akkor ne vigyük őket emberek közé szemetet gyűjteni, csak lapátoljanak zsebetlen latex kezeslábasban, abba lehetetlen bármit rejteni, nyáron meg kisgatyában és haspólóban. Vagy úúú, vigyük őket a mezőgazdaságba epret meg mást szedni busszal, ültetni meg ilyesmi. Ne szerszámokhoz, csak kétkezi munkához! Ott nem tudnak semmit elrakni, és ha a senkiföldjén jön egy szöktető kocsi, már kilóméterről hallani a pusztában:) A buszról meg dirigálhatna hangosbeszélővel a felügyelő a klímás mosdós volán buszon.


Nehogymár ne lehessen megoldani, hogy az embereket károsító munkaerő valamit visszatörlesszen abból, amit a többieknek okozott.. Pénzük úgysincs, két kezük meg van. Be velük a mezőgazdaság kétkezi részére, krumpli, paprika, dohány meg eperföldekre, uborkaszedésnél meg dinnyeszedésnél esélyük sincs se szökésre, se elrakni veszélyes holmit, mert ott nincs.

2022. ápr. 13. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!