Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Idétlenül érzem magam ha a...

Idétlenül érzem magam ha a becenevemen mutatkozom be, de a teljes nevem egyszerűen gyűlölöm?

Figyelt kérdés
Pár éve a nevem becézését használom, mert gyűlölöm a teljes nevem, amit nem minden ember ért meg. Azonban ez egy nem teljesen olyan név ami annyira hosszú és kemény, hogy muszáj valahogy lebecézni. És a becézése idiótán hangzik a számból, méghozzá olyan mintha elharapnám a végét.. Ezért félek ba be kell majd mutatkoznom, ez annyiraaaa kellemetlen! Mit tegyek?

2022. ápr. 16. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Mi a neved eredetileg és mit használsz bemutatkozáskor? (Írhatsz privátban is, ha nem akarod ide kiírni)


Vagy mutatkozz be az eredeti neveden (pl. Katalin) azzal, hogy (Kató - a beceneved) néven szoktak szólítani.

Vagy keress egy másik, jobban hangzó becézést.

2022. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Na jó: most hogy alaposan körbeírtad, bökd ki végre a neved! :)
2022. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na jóóó :D nem akartam, de legyen :) Eszter vagyok, és az Esztit, szeretem
2022. ápr. 16. 22:27
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát pedig az Eszter szép név.

Jobb mintha Hilda, Irma, Jolán, Margit, Irén lennél nem?

2022. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem tetszik az Eszter név. Semmi gyűlölni való nincs benne. Ha így mutatkozol be, meg sem rezzennek, ha viszont Esztit mondasz, akkor lehet, hogy furán néznek rád. Szóval hivatalos helyen használd az Esztert, az Esztit meg baráti körben.

(Nem tudom, hány éves vagy, de talán hallottál már Fehér Anettről, aki szintén utálta a nevét, azért megváltoztatta (hivatalosan is) Anettkára. Ne akard követni a példáját!) :)

2022. ápr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekem tetszik az Eszti rövidítés használd a vezetékneveddel
2022. ápr. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is szimpatikus az Eszter név. Közeli rokonságomban is van Eszter, aki kimondottan Eszternek szólíttatja magát és nem szereti, ha becézik.

Azt tanácsolom, amit az első válaszoló is említett.

Pl. Bemutatkozásnál így tegyél: "Kiss Eszter vagyok, de szeretem, ha Esztinek szólítanak." Vagy: "Kiss Eszter vagyok, de szólíts (szólítson) Esztinek, mert az jobban szeretem."

2022. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ❤️
2022. ápr. 17. 11:31
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszik az Eszter név. Persze ha neked nem, az érthető, de biztos nem olyan név, amin mások megbotránkoznak vagy amit rondának tartanának, mivel teljesen átlagos, hétköznapi, gyakori név.

Én is azt csinálnám, hogy hivatalos helyeken Eszterként mutatkoznék be, más esetben hozzátenném, hogy az Eszti megszólítást szeretem, baráti körben, családban, munkahelyen stb. Esztinek hívatnám magam.

2022. ápr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!