Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha akciósan veszek meg egy...

Ha akciósan veszek meg egy könyvet az baj az írónak?

Figyelt kérdés
Volt, hogy 1000ft vagy annál is kevesebbért vettem könyvet, mert akció volt, vagy akár ingyen adták a rendelés mellé (álomgyár). Az író ilyenkor is ugyanannyi pénzt kap, vagy ilyenkor kevesebbet?

2022. ápr. 28. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Több tényezőtől függ, hogy kitől mit kap a jogtulajdonos, de az akció semmiképpen sem érinti. Hazánkban az eladási árból a könyvesbolt minimum a felét magának akarja. Ha azt látod, hogy 10 000 Ft, abból 4,5-6,5 ezer kb. az övé. Ha akciózik, akkor ennek egy részéről mond le.
2022. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:
0%

1-es nem tudom ezt a felét kapja az író, ezt honnan vetted, legalább is a válaszodban úgy tűnik a kérdésre írtad válaszként, hogy a felét kapja. Vagy csak elnéztél valamit, vagy csak így emlékeztél rá. Mindenesetre kérdező, hogy ne értsed félre, az író nem kapja meg a felét, a kiadó kap kb annyit, nagyon nem ugyanaz. Az író pár (!) százalékot kap. :) Itt egy történet erről.

[link]

2022. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
És a kérdésre kérdező - a könyvakciókat nem az írók tartják, mint ahogy írta az 1-es is. Mint az adidas cipő akciókat is az üzletek tartják és nem az adidas. :) Valahogy így :)
2022. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2. Hol írtam én, hogy a felét az író kapja? Sehol. Kiadóban dolgozom, és van rálátásom erre a témakörre.

Azt írtam, hogy több dologtól függ, hogy a szerző hogyan részesül a bevételből.

2022. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Okés értem. Ezért is írtam, hogy "legalább is a válaszodban úgy tűnik a kérdésre írtad válaszként, hogy a felét kapja", de az elejét meg félreírtam tényleg. Okés, rendben. Csak gyakori esetnek látom, hogy félreértések vannak bizonyos esetekben, ezért kicsit "szájbarágósabb" válaszokat tartok többnyire a megfelelőbbnek.
2022. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Átolvastam megint, igen úgy tűnik félreolvastam.
2022. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!