Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok szép? (Bocsi...

Miért nem vagyok szép? (Bocsi hosszú lesz) 19L

Figyelt kérdés

És aki szép az miért szép?


Tegyük fel egy virág vagyok, miért szép egy virág? Miért szép egy festmény? Ha valamit az emberek 90 %-a szépnek tart, 10 % miért nem tart szépnek? És akkor az most szép vagy nem? Az a szép amit a többség annak tart? Akkor a szépség nem önmagától szép? Hanem attól hogy tetszik valakinek? Csak mert van olyan is..a barátnőm, akit a férfiak fele szépnek tart, fele pedig nem. Akkor hogyan döntse el szép-e? A szépség miért nem mindenkinek szép?



2022. máj. 1. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi szép meg mi nem az relatív. A humor is az.Te is szép vagy nekem,de haveromnak lehet nem..vagy fordítva.


A világ működése bonyolult folyamat,soha nem fogja megérteni az ember🙂

2022. máj. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert minden megítélés kérdése.
2022. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szépség nem abszolút, de azért vannak szempontok.

Alapból az szép, aki egészséges, majdnem teljesen szimmetrikus, nőknél pedig a homokóra alkat is fontos.

2022. máj. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Miért ne lennél? Megnézhetlek?
2022. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Számos gyönyörű nő nem tartja szépnek magát vagy vmiért mindig kritikus magával.
2022. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak attól szép valaki, vagy valami, hogy mások szépnek tartják. Pl más kultúrákban más típusú emberek szépek.
2022. máj. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szépségnek van szubjektív és objektív oldala is, van akit valószínűleg szinte mindenki szépnek, illetve rondának tart, másoknál változó. Teljesen mindegy, hogy valaki mit gondol magáról, ha más mást gondol. Lehet hogy nem tetszik magának, másnak meg igen, vagy fordítva.
2022. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De akit szinte mindenki szépnek tart is, van akinek közömbös. Ha csak egyetlen kivétel van akinek nem tetszik, máris kiderül hogy nem az adott dolog szép önmagától, hanem attól függ aki megfigyeli. A barátnőm szerint pl. ő szép, szinte kihagyhatatlannak tartja magát, pedig a fiúk minimum fele nem foglalkozik vele különösebben, nem tartják jó fogásnak, és ezt biztos ő is észrevette, de nem nagyon érdekli. Ilyen alapon a saját kinézete önmagától semmilyen, mert attól függ ő mit tart róla, vagy mások, az pedig bármi lehet, szóval a szép nem önmagától szép, eszerint. De ha ez így van, én is tarthatnám magam szépnek, hogy jobb kedvem legyen általánosan. Igaz a kinézetemen nem változtatna, de valószínűleg a hangulatomon igen. Ha a szépségnek nincs önállósága, nincs saját léte úgymond, mert a megfigyelőtől függ akkor ez kicsit átváltoztatja a világképemet.
2022. máj. 3. 05:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy szinte, bár igazad lehet, és ilyen tényleg nincs, bár gondolom rondának már könnyebben tartják az embert... Vagy legalábbis közömbösnek. Tehát maradhatunk abban akkor, hogy a külső megítélése teljesen szubjektív. Sok szépnek tartott ember mondta, hogy ő teljesen átlagosnak látja magát.
2022. máj. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!