Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Posta kifizeti a csomagot ha...

Posta kifizeti a csomagot ha elveszett náluk?

Figyelt kérdés
Vettem 15 ezer forintert egy memóriát, előre kifizettem, kaptam csomagszamot is, de ma jött a postás autó és nem talalta a csomagot. Szerinte ki esett a szortirozasnal a kocsiból.. Mit tudok tenni?

2022. máj. 10. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Beszéld meg velük, de szerintem felelnek a csomagért, annak tartalmáért és kötelesek kézbesíteni, megfizetni az árát.
2022. máj. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Noren1989 ***** válasza:
És a tapasztalat: àltalàban lenyelik az egész ügyet.
2022. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha reggel a csomagos postás a nevére vette a csomagot (tehát van konkrét személy hogy ki fogta a kezében utoljára,nem csak úgy "elpárolgott" a sok ezer többi között)de mire a címre ért vele elveszett az az ő sara,már ma este leszámoláskor tud róla a posta mert vagy a csomaggal kell elszámolnia a raktárban vagy a címzett aláírásával az átvételről/letétbe rakásról.Vagy vele fizettetik meg vagy a posta,de a kézbesítőt nem fogják megdicsérni.

Az más kérdés hogy a 15.000Ft-ot fizetik ki vagy csak a szállítást vissza a feladónak az más kérdés.Állítólag nem is te vagy az illetékes a panasztevésben hanem a feladó,vele fog egyezkedni a posta.

2022. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A kézbesítésig a feladó tulajdona a csomag, így kártérítést is ő igényelhet. Egy kivetellel: ha erről személyesen lemond a címzett javára.
2022. máj. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Rég adtam fel csomagot, de akkor mindig rá kellet írni az értéket is, és ez alapján fog fizetni ha elveszik.
2022. máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom igazából bármennyit be lehet mondani a postán, senki nem tudja ellenőrizni
2022. máj. 16. 16:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így van kérdező, írtam e kérdésedre válaszomként javaslatot, hogy a feladás módját érdemes lehet esetleg kideríteni (tértivevény stb), de törölték válaszom, miszerint "trollkodtam" azáltal, hogy sejtést írtam a kérdésedre, és beleírtam a "szerintem" szót, holott az első válaszoló is bele írta válaszába, mégse törölték az övét.


Hol itt az iogazság?


Korrekten válaszoltam, és megkaptam hivatalos email válaszban, hogy "trollkodtam a válasszal". :D


Miközben a gyakori tele van sejtő válaszokkal, még konkrétan e kérdésnél is, pontosan, ahogy te is jelzed, pl az előttem szóló válasz meg kifejezetten hasraütés szerű.


Hiába jelzem hivatalos email-ben az itteni illetékeseknek, hogy nem én trollkodom, sőt, releváns választ írtam, nincs reagálás arra, hogy rányomok a felkiáltójelre a többi, sejtést író válasz esetén.


Kettős mérce? Pikkelés?


Egyébként több, mint egy éve, bizonyos szekcióban szakmai válaszokat adok, erre hivatalos email-ben az itteni sejtő válaszomat törölve "letrollozást" kaptam... Döbbenet. Olykor én is írok vicces választ itt-ott, ha olyan a kérdés, de nem vagyok trollkodó, már bocsánat, hanem rendszeresen segítő váalszokat írok, vagy véleménykérésekre, érdeklődésekre komoly válaszokat.


Tudja az illető, kinek szól. Ez hatalommal való visszaélés és felháborító!

(Nem a kérdezőnek szól.)

2022. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Dzsoki ***** válasza:
48%
A feladó tud reklamálni a feladóvevény RL száma alapján. Ajánlott,illetve sürgősségi ajánlott levél esetén ha a postai vizsgálat is azt állapítja meg,hogy elveszett,akkor a feladási díj 15 -szörösét tériti vissza. Csomag esetén is,vélhetően azonos a visszatérítendő összeg. Ezt a feladó kapja meg,aki ,ha korrekt kiküldi még egyszer a csomagot. Ettől még,ha így is lesz,akkor is kb egy hónap múlva lesz nálad a csomag. Amennyiben,ha a feladó biztos benne,hogy a posta fizetni fog neki,akkor akár már másnap is feladja neked,még egyszer,hogy nem kell fizetned.
2022. máj. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 BlackSword ***** válasza:
100%

Csak halkan jegyzem meg Dzsoki, hogy RL ragszáma az ajánlott levélnek van, nem a csomagnak... ahhoz értékbiztosítás nem tartozna, az értéklevél már kikerült a postai szolgáltatásból, bár a ragszáma sem RL lenne, hanem EL...

Levelet eleve nem kovsinál szortíroznak, csak csomagot... de a csomag nem levél... eleve más kézbesítési macedúrát követ, más az elszámolása...

2022. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Dzsoki ***** válasza:
BlackSword,köszönöm! Azt tartom,hogy levél esetén,a feladó tud vizsgálatot kérni az RL szám alapján. Valóban a kérdező csomagról érdeklődik. Kapott csomagszámot. Ebből nekem az következik,hogy a levélhez hasonlóan a feladó tud reklamálni,hiszen regisztrált küldeményről beszélünk. A kérdező azért nem reklamálhat,mert a posta szemszögéből nézve,a feladót érte kár. Vagyis,szerintem,mind levél,mind csomag esetén a feladó tud reklamálni,kivizsgálást kérni. Vélhetően,igazat is adnak neki. Ettől még a vevő nem kapta meg a csomagot,holott korrekt módon,kifizette az eladónak. Az eladó útnak is indította a csomagot.Bízunk a megnyugtató megoldásban!
2022. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!