Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy ment nektek a mostani...

Hogy ment nektek a mostani infó középszintű érettségi?

Figyelt kérdés

2022. máj. 13. 13:36
 1/5 anonim válasza:
100%
Én a World és PP feladatokat szerintem majdnem maximális pontszámmal csináltam meg, azok nagyon könnyűek voltak. Igaz, a World három oldalas volt és csak ezzel elment egy óra a háromból így a PP-on és az Excelen kívül a negyedikre időm sem jutott már, mivel az Excel szerintem nem volt annyira könnyű. Remélhetőleg meglesz a 3-as azért :)
2022. máj. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
sehogy mert nem mentem el
2022. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Hát kicsit féltem, hogy mi van, ha weblap lesz, én amiken tanultam weblapot készíteni, mint pl: Dreamweaver, illetve Sharepoint, azokon ugye nem lehetett, aztán maradt a Bluefish, Seemonkey azt hiszem, valami ilyesmi, nem tudom a pontos nevét, illetve a Kompozer, azokról előtte nem is hallottam, fogalmam sem volt hogy működnek, csak gyors mikor már be kellett érettségin kapcsolni a gépet, megnyitottam és megnéztem, de így látszólag nem tűntek nehéznek. A Word és a ppt max pontos lett, az Excel az valami gyalázatosan rossz lett, bár nem nagyon számítottam a 30-ból 15 pontnál többre, az adatbázis pedig... Hát örültem nagyon, hogy nem volt benne jelentés, néhol valamelyik feladatot nehezebbnek, valamelyiket könnyebbnek éreztem. Viszont olyan rossznak éreztem az Excelt, hogy azt hittem éppen meglesz a kettes, annyira le húzza majd, de végül négyes lett.

21-én lesz nekem a szóbeli, amitől nagyon félek. Sokan azt írják, ahogy más kérdéseknél olvastam, hogy könnyű, józan paraszti ésszel lehet válaszolgatni rá, ami igaz is 1-2 tételnél, de nekem olyan nagy erőfeszítést okoz ezeknek a megtanulása, néha komolyan nem is értem mit tanulok, kénytelen vagyok bemagolni szóról szóra. Félek, hogy esetleg nem tudok 15 percig beszélni, mondjuk 5 perc alatt le tudom ezt az egészet, aztán el mondom a bemagolt szövegem, és pont bele kérdeznek olyanokba, amikor halvány lila fingom sincs, meg sem tudok szólalni. Talán a kommunikációról, és a perifériákról tudnék kemény 10 percig motyogni 😂

Valaki valami biztatót előtte?

2022. jún. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Utolsó, én vagyok az első válaszoló:) Ami biztatót tudok neked írni, hogy megbukni már nem fogsz tudni ilyen írásbelivel.


Nekem 3-as lett az írásbelim, aztán két tétel kivételével megtanultam az összes infó tételt maximálisan (az a kettő időhiány maradt ki), természetesen a kettő közül az egyiket húztam... :D semmit nem tudtam, de addig-addig kérdezgetett a tanár amíg ki nem húzta ki belőlem a minimumot. Csak aztán jól lerontottam az egy pont híján négyes infó írásbelimet 2-esre. De bánom is én, majd jövőre újracsinálom, a lényeg, hogy szerda óta érettségizett fiú vagyok:D


A lényeg: Tanulj minél többet a szóbeliig és ne is bemagolni próbáld, inkább értelmezni a tételeket. Beszélj folyamatosan, mert ha látják, hogy nagyon akarod, a lehető legjobban fogják értékelni a feleleted még akkor is ha nem szóról szóra mondod vissza a tételt. És ne izgulj! Én szétparáztam magam a szóbelit megelőző napokban, pedig igazából egy sima szóbeli feleletről beszélünk, amit már általános iskola óta megél az ember. :) A tanárok egész biztosan jófejek lesznek, te pedig tuti, hogy jó jeggyel jössz ki! Drukkolok! :-)

2022. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló vagyok. Nagyon szépen köszönöm a biztatást, reméljük hogy minden rendben lesz, neked pedig gratulálok az érettségihez! 🥰 Nekem még 8 tétel hátra van, és hát a main kívül egy napom van rá, hogy megtanuljam őket, szóval úgy néz ki, ma sem alszok. 😅 (mentségemre szóljon, előre be osztottam, hogy mikor hány tételt fogok megtanulni, de egy kis galiba miatt minden csúszott 😕)

Sajnos én még nem tudom el mondani magamról, hogy érettségizett lány vagyok, + előkészítő év miatt sajnos majd csak jövőre fogok, ez előrehozott. Legalább 15 pontot kell össze szednem szóbelin, hogy a 60%-ot el érjem, különben csúszik sajnos ez hármasra.

2022. jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!