Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg a közérzet...

Szerintetek tényleg a közérzetemen múlik az, hogy van e étvágyam, vagy nincs? (Hosszu de légyszíves írjátok le a véleményeteket)

Figyelt kérdés
Tehát 157 cm vagyok és 43 kg mindenki szerint sovány vagyok, és magam szerint is. Nos mikor 10 éves voltam, vettek tőlem vért is mert azthitték valami betegségem van es ezèrt nem hizok, de visszont minden rendben volt, tehát egészséges vagyok. Uttána arra gondoltam hogy na nekem biztos ilyen a genetikám amig rá nem jöttem erre. Nos mikor még 5 éves voltam, és leginkább a nagyszüleimnél voltam, mert jobban szerettem őket mint a saját szüleimet, láttam magamrol képet illetve a nagyszüleim is mondták hogy husis lány voltam. Aztán el költöztünk a másik nagyszuleimhez de őket kifejezetten utáltam, és amig ott laktunk nagyon soványka voltam, és nem azért van ez mert eszek és nem hizok, itt az a lényeg hogy nem is nagyon eszek mert nincs étvágyam. Aztán ki költöztünk németbe itt eleinte még szarabb volt nekem, nem telt ell olyan nap hogy ne sírjak, mert hiányoztak a Magyarországi rokonaim barátaim stb (itt is voltam vérvételen) Most már igazából nem nagyon izgatnak a magyarországi rokonaim, de minden 1 évbe egyszer nyáron megyünk haza,és valahogy ott jobban érzem magam, tavaly nyàron már rendesen kezdtem hizni husis voltam, vissza jöttünk ide németbe megint stresszeltem, megint csak az ideg a szomoruság most megint le fogytam. Tehát szerintem ez nálam tényleg hangulat függő, és ilyenkor nincs is semmi étvágyam, igazából nem tudom mitt kellene csináljak hogy végre hizzak, beszeltem par baratnommel, és szerintuk ehettek én bármennyit eroltethetem magamba a kaját, de szerintuk amig ilyen állapotba vagyok, addig nem fogok tudni hizni.
2022. máj. 22. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Hűha mikor megkezdtem azt hittem én írtam ki. UGYANEZ A BAJOM.

160 cm vagyok 43 kg és én sem hízok semmit, engem is többször vizsgálták van a bármi bajom, de semmi.

Sokan tanácsolták nekem h sportoljak rendszeresen az majd lendületbe hozz és jobb lessz az étvágyam is.

Az a baj hogy nekem is nagy hangulat ingadozásaim vannak...szerintem ez is lehet a baj. Mert ha szomorú vagyok egyáltalán nem vagyok éhes.

Ezen kellene változtatni nekem is neked is :-(

2022. máj. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azthittem csak en vagyok ezzel így. Hát én ma voltam pszichológusnál, és igazabol ez még csak egy megbeszélés volt, de én már most jobban érzem magam, legkozelebb junius 21.én de már eskuszom várom. Neki is elfogom mondani ezt az egészet, hangulat problémámat. Nem tudom te jársz e vagy valami, de lehet neked is jót tenne(:
2022. máj. 24. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem járok, de lehet hogy rámférne. Örülök hogy kezdesz jobban lenni :-)
2022. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A stressz alapon fogyaszt. Tudom, én is voltam nagyon vékony, ám nekem el kellett szakadnom a toxikus családtól.


Átlagos agyturkász nem fog sokat segíteni, max kibeszéled magadból a dolgokat, ám a helyzet és tény nem fog változni.


Hacsak:

Változtass a gondolkodásokon és keress új embereket, barátokat ott helyben.


Az én baráti társaságom elég szétszórt, mégsem okoz gondot, mivel tartjuk a kapcsolatot és időnként szervezünk közös nyaralásokat.


Taiwan, lengyelo., magyaro., görög, németo. és hollandia - ennyire vagyunk szétszórtak.


Nekik is s neked is van saját életed, ha felesleges visszahúzó láncra vered magadat, csak önmagadat hátráltatod, amortizálod le.


Az igaz barátokra mindig számíthatsz s napjainkban szerencsések vagyunk, hogy itt van az internet, telefon stb.

Gondolj bele, nagyanyáink idejében 1 levélre rengeteget kellett várniuk.


Ha pedig összekapod magadat, ismerkedsz, új kötelékeket alakítasz ki, az a lelkedtől kezdve egészen a jövődben is előny lehet.


Rengeteg helyen laktam, jelenleg ez a 16.

Kezdetben nekem is át kellett állnom egy másik gondolkodási módra, hogy könnyebb legyen.


Sok fontos és különleges embert ismertem meg, az életszemléletemet is bővítette, immár pedig nem egy nézetből látok rá a dolgokra, hanem számos aspektusból mérem fel a helyzeteket, embereket s a világot, így pedig hatékonyabban tudom kezelni mindezt s az embereket.


Ne félj nyitni, aki pedig igazán számít s minimum lélekben melletted marad a távolság ellenére is, az azt jelenti, ő egy igaz barát.


+az emberek jönnek mennek az életünkben, főleg ahogyan eltelnek az évtizedek.

Valakitől csak eltávolodunk, valakitől lélekben is, valakiket meggyászolva eltemetünk s vannak akik megszületnek az életünkbe.


Vannak negatív dolgok, érzések, az a kérdés, hogyan kezeled őket, hiszen számos pozitív dolog, érzések s szép dolgok is léteznek, körbevesznek.

Kérdés: felfedezed-e és megéled-e?


Az önismeretbe beletartozik az önelfogadás és jelen helyzet, tények. Az elfogadást követően pedig tudsz fejlődni.


Pl elkezdesz felszedni magadra egy egészséges súlyt. +ha tizenéves vagy, akkor nyúlik, magasodik az ember, ez is befolyásolhat, amíg el nem éred a végleges magasságod.


Nekem pl chips és fehérjepor fogyasztás segített a hízásban xD


De pl egykori páromnak ezek se, ám ő genetikailag képtelen hízni mai napig. Viszont kigyúrta magát szálkásan.


Mozgásban nálam a torna, yoga és a biciklizés feldobott +10kg-ot, de úgy hogy meg se látszott. Mindenkit sokkoltam ezzel, a dokimat is, aki 3 mérlegen is lemért.


Az izomzatom fejlődött a felszedett zsírom alatt, így formailag nem változtam,ám a súlyom nőtt, mert azonos térfogatú zsír VS izom súlyban nagyon eltér.


Sok sikert a változtatáshoz!

Kezdjed el fejben átkonvertálni a dolgokat :)


Ezerszer jobban fogod érezni magadat, meg valami kisebb sport, szintén lélekben is jót tesz.


29N

2022. jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4. Köszönöm szépen a segítségedet!
2022. jún. 13. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!