Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy mit talaltak a szlovák...

Hogy mit talaltak a szlovák folyó halaiban is , antidepreszt, meg anfetamint, honnan , mikor? Már a hírek végét hallottam csak!

Figyelt kérdés

2022. máj. 23. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden olyan vízi közegben előfordulnak gyógyszer/drog maradványok, amelybe a szennyvizet ürítik. Ezeket az emberek fogyasztják, majd a vizelettel távozik, le nem bomlik, a vízi élőlényekben pedig idővel felhalmozódik. Ez a dolog független az aktuális, témán lévő folyószennyezéstől és nincs is ok-okozati összefüggés közöttük. Bármelyik folyót megvizsgálva találnának ilyesmiket.


Ha ez mai hír volt, arra nem találtam még forrást, de itt egy tavalyi a témában:

[link]

2022. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az ivóvízben is marad valami nagyon kis rész a gyógyszerek hatóanyagaiból, úgyhogy az emberekben is van mindenféle olyan anyag amit nem szándékosan vett magához.
2022. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valamennyi lehet, de az ivóvizet folyamatosan vizsgálják, nem mehetne a rendszerbe határértéket meghaladó tartalmú víz.
2022. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!