Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Levelezési cím megszüntetését...

Levelezési cím megszüntetését miért lehetetlen elintézni egy szolgáltatónál?

Figyelt kérdés
levelezési cím megszüntetése.

2022. máj. 25. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne az?
2022. máj. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Miért lenne az?"

Azért, mert sajnos sok helyen egy adat módosítása a mai napig nehézsékegbe ütközik...

Nálam az OTP-ben 1 év, sok telefonálás és több személyes megjelenés bankfiókban és az utolsó alkalommal egy elég kemény és az ügyintézőt majdnem megríkató beolvasás kellett ahhoz, hogy ne küldjék már ki a papír alapú számlakivonatomat (minden adatommal és az egyenleggel) a volt címemre...

2022. máj. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Itt pedig egy elhunytról van szó,nem veszik tudomásul hogy a levelezési cím megyszünt az illető halálával,tehát szerintem jogtalanul használják a levelezési címet,de nem akarják tudomásul venni
2022. máj. 26. 10:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Halotti anyakönyvi kivonat elég kellene hogy legyen.

Én minden közüzemi dolgot át tudtam iratni a nevemre halottival.

A hagyatéki végzés úgyis minimum 6-8 hónap mire megvan... akarom mondani annyi volt régen, 2015-2016 környékén, de msotanában biztos ennek is az intézése dupla annyi idő.

2022. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,csak az új tulajdonosok,örökösök nem íratják át az ingatlanokat,ennek mi lesz a következménye?
2022. máj. 27. 11:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha megvan a hagyatéki végzés azt a közjegyző autometikusan megküldi a földhivatalnak. Onnan meg majd jön a levél, hogy bejegeyzék az új tulajdonosokat a végzés szerint. Nem kell nekik elmenni és intézni.
2022. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6/6.Így az áramszolgáltató is kap értesítést?
2022. máj. 28. 11:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kap.

De mondtam feljebb, hogy ahhoz elég egy halotti anyakönyvi kivonat is hogy a szolgáltatóknál át legyen írva a név.

2022. máj. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!