Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetetlent gondolok?

Lehetetlent gondolok?

Figyelt kérdés

Tízemeletes, 6 lépcsőházas társaság lakója vagyok. A közgyűlésen elhangzott, és meg is lett szavazva, hogy a 6. és 10. emeleten maradnak a száraz vízcsapok (tűzoltásra valók) de a többi emeleten le lesznek szerelve, tehát költségbe kerül. Ez még rendben is volna...

Ezek a vízcsapok minden emeleten a szemétledobókban vannak, ami már évek óta nem működik, de az egyes emeletek lakói tárolásra használják. Évtizeedek óta kulcsra vannak zárva, tolvajlás ellen.

Most viszont azokat a helyiségeket, ahol a csapok maradnak (6., 10. emelet) kötelező lesz nyitva tartani. Mindez most, amikor a tűzoltók még páncélozott ajtón át is be tudnak jutni a lakásba, de ilyen szemétledobók pléh ajtaját nem tudják megoldani, hogy bejussanak... A többi emeleten továbbra is tárolóhelyiségként, lezárva lehet használni. Nem vagyok a döntéssel megelégedve.

Eddig sem volt szabad éghető anyagokat tárolni bennük és ezután sem lesz megengedve.



#tűzvédelem #szeméttárolók
2022. ápr. 7. 08:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van.

Csak ezt majd akkor se felejtsd el, amikor a szomszédod véletlen ottfelejti az olajat a tűzhelyen, s mikor hazaérsz, azt látod, lángokban áll az emelet, hallod a kutyád / macskád / gyereked nyüszítését a lakásból, és a tűzoltók széttárják a karjukat, elnézést kérnek, amiért még nem tudják megkezdeni az oltást, mert egyelőre nem jutnak vízhez.

Majd gondolj arra, hogy semmi baj, a vagyontárgyaidat meg tudod venni újra, kutyát / macskát / gyereket is tudsz újat szerezni, de igazad volt, és nem lopta el senki a büdös cipődet a tárolóból.

Igaz, most szénné ég az is, de eddig legalább biztonságban elállt.

2022. ápr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És bő 30 éven át, a Katasztrófavédelem sok-sok ellenőrzésekor ez senkinek nem tűnt fel? Még nekik sem? Be-bementek a ledobóhelyiségbe, megnézték, hogy nincs-e benne éghető anyag! Mindenkinek van kulcsa a ledobóhoz, tehát kinyitható még a tűzoltók érkezése előtt, aztán menekülhet fel a tetőre.

Némelyik szava az 1. válaszolónak sértő, némelyiket jogosnak találom, de hogy-hogy ORSZÁGOSAN fennáll ez az eset? Arra vagyok kíváncsi (csak ilyen fogalmazásban nem fogadta el a kérésem), hogy más városokban is bevezetik-e ugyanezt az intézkedést. Már érdeklődtem ismerőseimnél rokonoknál, hogy náluk is bevezetik-e, de csak tőlem hallották a hírt. Köszönöm, ha megírjátok, hogy nálatok is bevezették-e (vagy szándékuk van erre) ezt az eljárást.

2022. ápr. 7. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!