Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen Magyarorszagon a helyzet ?

Milyen Magyarorszagon a helyzet ?

Figyelt kérdés

UK-ban elek lassan 5 eve. Tobb helyet is megjartam az orszagban/laktam hosszabb, rovidebb ideig, volt hogy egyedul eltem vagy baratokkal egy varosban.

A jelenlegi helyemen nem tervezek sokaig lenni (jul eleje, kozepe max), es gondolkodok hogyan tovabb. Jelenleg tesommal dolgozok egy hotelban felszolgalokent, de ok is vegleg hazakoltoznek szept elejen. Egyedul bekoltozni varosba nem szivesen akarok, mert nem tesz jot mentalis egeszsegemnek. Barataim Angliaban dolgoznak, viszont vendeglatasban nem nagyon akarok melozni.


Egyik tesom Pesten lakik es talan tudna melot szerezni, lehet osszekoltoznenk. Megeri Pesten lakni egyaltalan?

Vegzettsegem nem igazan van, csak sima erettsegi meg biztonsagi őr kepzest vegeztem el, de nem hiszem hogy kepes lennek benne melozni. Tudom, hogy jo szakember nagyon kell otthon, de azok kozul egyik sem vonz igazan.


Tehat, igy szerintetek megeri hazakoltoznom meg milyen otthon most a megelhetes stb? Ha tehetem inkabb maradjak Uk-ban? Olyan 2-3 millio forintot sporolnek ossze durvan.


27/F



2022. máj. 27. 15:30
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Neked kell mérlegelned, hogy mit szeretnél az élettől. Én 26 évesen jöttem haza Németországból, 5 évet éltem odakint. Nem éltem kint luxus életet, de jutott és maradt is. Tudtam félre tenni. Mély kapcsolatom igazából senkivel nem volt, talán 1-2 emberrel. De összességében én azt mondom, hogy nem éreztem kint jól magam.

Így haza jöttem. Az első évben rettentő rosszul éreztem magam. Minden és mindenki idegen volt. Baráti körömet újra kellett épiteni, mert teljesen eltávolodtam mindenkitől. Ez teljes mertékben ma sem sikerült, de fel kellett ismernem, hogy ami a tini, meg a huszon éves koromban volt, az már nem lesz. Sokan kint külföldön, vagy össze vissza mindenki máshol.

Vegülis találtam itthon egy alig fizető melót, amit azóta már ott hagytam, de jelenleg sem keresem hülyére magam.



Összességében, nem bántam meg hogy haza jöttem. Három műszakban dolgozom, aprópénzért, de a családom mellett vagyok.

Rengeteg jó dolgot láttam és tanultam Németországban, azt mondhatom, hogy nagyon sok értéket adott nekem. Leginkább, liberális gondolkodást, megértést, elfogadást sok-sok kitartást, és egy elég erős német nyelvtudással is gazdagodtam. Nagyon, jó embernek tartom a németeket, egyenesen felnézek rájuk, egy csoda az egész nép, és országuk. Sok mindent tanulhatnánk tőlük. De nem mennék vissza.

A kérdésedre válaszolva Milyen ma Magyarország? Nem jó, rossz irányba megyünk mindenféle téren. De akkor sem hagynám mégegyszer itt, mert nem érzem máshol jól magam.

Ha van pénzed tanulj valamit, mert itthon már tényleg csak úgy fogsz megélni ha minél több lábon állsz.

2023. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Itt vagy 11-es? Irtam privit.
2023. jún. 1. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!