Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg lehet tanulni rajzolni...

Meg lehet tanulni rajzolni vagy tehetség kell hozzá?

Figyelt kérdés
Valaki aki egyáltalán nem tud rajzolni meg tud tanulni profin rajzolni?
2022. jún. 2. 22:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Gyakorlással lehet javítani a rajztudáson, de a profi rajzoláshoz tehetség is kell, a kreativitás pedig még kevésbé tanítható.
2022. jún. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell hozzá tehetség.
2022. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Hmm, szintén rajztanár vagy #2-es? Nyilvánvalóan az vagy. Szóval, kedves kolléga, érdekelne mire alapozod a válaszod? #1-es voltam
2022. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Nem vagyok rajztanár:) Ez nem jó tanács, hogy tehetség kell a jó rajzhoz, ezzel csak elbizonytalanítod. Ha csak nem úgy érted a tehetséget, hogy sokat foglalkozik vele.
2022. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Van az a szint, ahol már nem elég a szorgalom, kell hozzá tehetség is.

Én például nem tudok rajzolni. Voltam élményfestésen, lépésről lépésre végig vezetve, összejött a végére egy egész felismerhető ló, de hiába képzelek el egy egyedi képet, nem tudom úgy papírra vetni, ahogy szeretném.

Viszont vannak más erősségeim, dolgok, amikre akár tehetséges rajzoló barátok is azt mondják, hogy nekik nem menne.

Mindenki képes rajzolni, de a tehetség szükséges a minőséghez.


Kreatív csoportban egyszer egy lány hírdette magát, hogy pénzért fest portrét. Referencia képet is tett fel. Nagyon bátor dolog volt tőle, mert elég kezdetleges volt a mű. Nem mondom, hogy szebbet festenék, mint ő, de nem is hirdetném magam portré festőként.

2022. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

De akkor biztos tudsz lovat rajzolni:) Én például nem tudok.


Meg persze, ha látásból rajzolsz, akkor az első, hogy jól megértsd, amit látsz, aztán azt kell papírra vetni.


Ha elképzelsz valamit, az kell hogy háttértudásod legyen (meg jól jön a referencia, de nem létfontosságú).

2022. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak ügyesen tudok utasításokat követni :D

Mai napig traumám, mert nyolcadikban letehenezték az indián foltos pónilovamat.

2022. jún. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
7-es. És akkor nem rajzolj többet lovat?
2022. jún. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

4#-nek

Nem a "jó rajz"-ról, hanem "profi"-vá válásról volt szó, nem?

A jól rajzolást meg lehet tanulni, de a profivá váláshoz - és ezen én azt értem, hogy képzett művész vagy és nem autodidakta - tehetségesnek kell lenned, én ezt az állításomat fenntartom.

És igen, a tehetség és a profi a másoláson "túl" van, de, az is igaz, hogy a másolással indul a dolog. #1-es és 3#-mas voltam

2022. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Igaz, de mit értesz tehetség alatt?
2022. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!