Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elképzelhető az hogy valaki...

Elképzelhető az hogy valaki nem volt jó tanuló az iskolában és az életben elhelyezkedik és sikerekes lesz vagy az hogy jó,kitűnő tanuló volt és nem igazán sikerül elhelyezkednie az életben?

Figyelt kérdés

2022. jún. 9. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen például én.

Szinte mindenből kettes voltam, könyvem sem volt, csak 1 füzet amibe mindent írtam 😅

Matekból voltam osztályelső végig.


Vállalkozásom van, nagyon sikeres.


Legjobb tanuló lány, színötös, Angliában egy hotelben mosogat (?) takarít 4. éve..

2022. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mit értünk jó tanulóknak?

Több kutatás is bizonyította már, hogy a színkitűnő tanulók rendszerint rosszabbul teljesítenek, mint azok, akiknek azért pár rosszabb eredmény is becsúszott. Most nem találom, hogy ezt kinek melyik tanulmányában olvastam, de valamelyik neves gyermekpszichológus is írt róla cikket. Két oka van, amiért a "gyengébb" sokszor jobb: 1. Akinek nem mindig sikerül minden, az jobban megtanul felállni a nehezebb helyzetből is, illetve: általában jobban tud majd szelektálni. Ez pedig már a felsőoktatásban is lényeges tényező, a munka világában pedig kulcsfontosságú. 2. Sok kitűnő tanuló csak úgy tud kitűnő lenni, hogy minden mást beáldoz ennek érdekében. Ez még gimis szinten talán tartható is, de egy magasabb munkahelyi pozícióban már nem kivitelezhető. Emellett sok olyan képesség sem alakul ki nála, amire később szükség lenne. (Pl. közhely, de az iskolás évek távolról sem csak a tanulásról szólnak, ebben az időszakban tanulja meg az ember például az idejét hatékonyan beosztani.)

Nem egy, és nem kettő olyan embert ismerek, akik gimiben nagyon fent voltak, most meg nagyon lent vannak. Az egykori osztályunk kitűnő éltanulója ruházati boltban eladó. Ami egy hasznos szakma, efelől nincs kétségem, de éltanulóként nem igazán ezt a jövőt képzelte el. Másik (lányI) osztálytársam meg háztartásbeli, gyakorlatilag aranyásó, már a harmadik nyugdíjas férjét fogyasztja. :D Az osztályutolsó srác meg szoftverfejlesztő, méghozzá a jobbik fajtából. (Igaz, olyan suliba jártam, ahová eleve nehéz volt bekerülni, a srác meg 3,0-3,5 körül volt mindig, és majdnem bukott is.)

2022. jún. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!