Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, hogyha...

Titeket nem zavar, hogyha tüsszögtök, mindenki rögtön rávágja, hogy egészségedre? :D

Figyelt kérdés

Engem zavar.Egyáltalán ki találta ezt ki?:D

Én pl:allergiás vagyok azért tüsszögök,szóval ez már nem egészség.

De olyan égő mikor pl:fősulin előadáson vagyok,és tüsszögök és egyszerre vagy 20ember fordul oda felém,meg a tanár is abbahagyja az órát,és mindenki :egészségedre,meg igaz is.Én meg totál zavarban érzem magam.

Miért nem jobb az,hogyha nem mondunk ilyenkor semmit?Egyb. pont egy tanár mondta,hogy a legújabb illemszabályok szerint nem is illik mondani hanem minden ilyesmi "emberi zajnál" úgy kell tenni,mintha nem történt volna semmi.Szerintem ez jobb is igy.Más,hogy van vele?Csak én vagyok a világon az egyedüli aki nem szereti ?:D


2010. szept. 19. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Inkább ne menj emberek közé.
2010. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy hanyszor tusszog egy ember, csak egyszer kell/illik jo egeszseget kivanni. Ez etikett, illem, nem tudom miert zavaro.

Amit a tanar mondott, "emberi zajok", hat azt inkabb a hatsobol gondolta, vagy valami allati hang, buffogesre gondolt, nem tusszentesre.

2010. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek tüsszöghetnek azért,mert megfáztak,tehát betegek, vagy azért,mert éppen az orrukba ment valami.

Azért kívánják a tüsszögést egészségedre,mert az utóbbi esetre tippelnek,és azt kívánják,hogy ne legyél beteg.

2010. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Robitusszin
2010. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem meg az esik rosszul ha valaki nem mondja:D

otthon ha valaki tüsszent rögtön rávágjuk hogy egészségedre, nemtudom ebben mi a baj..

amugy a mi tanárunk is mondott ilyet, de ezt csak arra értette, hogy ha nagyon sokan vagyunk egy helységben, és ugy tüsszent valaki, akkor nemillik mondani, mert felhivják rád a figyelmet

kisebb társaságokban lehet, sőt ott meg illik is

2010. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallotam hogy azért mondják hogy egészségedre mert tüszentéskor a szived nemtom hány ezred másodpercre leáll meg hát ez a beteges dolog miatt is...én egyébként szeretem ha mondják hogy egészségemre és ha valaki a környezetemben tüsszent alig biromki hogy ne bőkjek oda egy egészségedrét vagy egy igazat :D
2010. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Az "egészségedre" onnan ered, hogy annak idején a férfiak az orrukon keresztül szippantották be a dohányt, és annak izgató hatása miatt tüsszentettek. Ekkor mondták, hogy "egészségedre" (mármint a dohányt egészségedre), így a hapcin is rajtamaradt a "jókívánság".

Én legalábbis így olvastam.

2010. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!