Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolul hogy van h "egészség...

Spanyolul hogy van h "egészségedre! "?

Figyelt kérdés
Például trüsszentéskor.
2011. márc. 12. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
google fordító..
2011. márc. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű, hogy google fordító... Attól fögg, melyik országban. Spanyolul ugye sok helyen beszélnek. Itt Spanyolországban ha valaki tüsszent, azt mondjuk, "Jesus" (vagyis Jézus, valószínűleg onnan ered, hogy Spanyolország régen nagyon erősen katolikus ország volt). Dél-Amerikában a legtöbb helyen "salud"-ot mondanak, ami kb. szó szerint azt jelenti, hogy egészségedre.
2011. márc. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"Jesus!"
2011. márc. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PintyiPintyöke válasza:
Az előző író jól válaszolt. "Jesus", ejtése <Heszusz> a hangsúly a második szótagon van, illetve az U betűn. Csak tüsszentésre érvényes!
2011. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
én nem szeretem a jesus-t, mert minek jézust emlegetni tüsszentéskor ugye..., így azt szoktam mondani, hogy salud, és azt is megértik...
2011. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöööm ^^
2011. márc. 15. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!