Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Német B2 közepfokú nyelvvizsga...

Német B2 közepfokú nyelvvizsga origó vagy euroexam?

Figyelt kérdés
Sziasztok,nagyon örülnék a segítségnek mert most nagyon össze vagyok per pillanat zavarodva. Középfokú német nyelvvizsgát szeretnék tenni de nem tudom hogy melyiket. Nem tudom hogy melyiknek az írásbeli része mennyire nehéz hogy milyen a szóbeli valamint hogy úgy összeségében melyik a nehezebb. Hozzá kell hogy tegyem hogy eléggé csalódott vagyok ugyanis 5 éve tanulok németet és egyáltalán nem érzem olyan bitang biztosnak a tudásom mint kéne de járni fogok felkészítőre nyílván de előtte el kéne döntenem hogy melyik nyelvvizsgát is akarom tenni. Illetve a tapasztalatok is érdekelnek aki már tett esetleg. Köszi előre is.

2022. jún. 23. 13:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve még az is érdekelne hogy mi a különbség a 2 vizsga közt?
2022. jún. 23. 14:01
 2/5 anonim válasza:
100%
Euroexam. Az origó kétnyelvű, míg az euroexam csak német. Ketnyelvű vizsgának nem sok értelme van, külföldön figyelmbe sem veszik. Az origó vizsgán van szövegfordítás.
2022. jún. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Huhh ez mondjuk nyomós indok és az euro az könnyebb mint az origo?
2022. jún. 23. 14:22
 4/5 anonim válasza:
100%

[link]

[link]

Most ahogy elolvastam látom euroexam is van kétnyelvű, de míg az origo az csak kétnyelvű, addig az euroexamo tehetsz kétnyelvűt is, de az csak annyit jelent, hogy van pár plusz feladat szövegfordítás. Az origó semmiképpen sem elfogadott más országban, az euroexamot esetleg el tudom képzelni. De ha külföldi továbbtanulás a cél, egyik sem lesz jó. Ha csak kell a pluszpont, akkor az origó valószínűleg egyszerűbb valamivel.

2022. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából csak plusz pont nem tervezek külföldön dolgozni. Köszönöm a segítséget
2022. jún. 23. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!