Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha írok egy forgatókömnyvet...

Ha írok egy forgatókömnyvet eltudom küldeni akár magyar akár külföldi rendezőnek aki elkészítheti a filmet?

Figyelt kérdés

2022. jún. 30. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Ja, persze... alig várják, hogy egy noname wannabe forgatókönyvíró művét filmesítsék meg... .:))))
2022. jún. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem. Ez úgy működik, hogy keresel egy befektetőt aki kifizeti a lovét a filmedért (őt hívják producernek külföldön) és ő összeszedi a stábot. Vagy azt is teheted, hogy te magad szeded össze a lóvét ehhez.


Harmadik út, hogy vannak amatőrök akik szeretnek forgatni és leforgatod velük egy rövidített "bővített szinopszis" változatot és ha az megvan azzal "házalsz". Én magam is vettem részt ilyen forgatáson és nagyon jó buli volt, mindenki élvezte (ez kicsit olyasmi, mint a TFCD fotózás, csak filmben, csak jó előre kell mindent tisztázni). És az eredmény is egészen elfogadható lett. Amiért megérte, hogy tényleg élveztük, szét röhögtük magunkat az egész forgatáson. Egyébként sokan így kezdték aztán lett komoly karrierjük. De azért ez ritka. Amúgy ha olyan írj egy rövid(!) szinopszist belőle és küld át megnézem, hogy egyáltalán érdemes-e vele foglalkozni ilyen formában. Ilyenkor azért amit neked kell "állni" a stáb pizzája /én a magyarost szeretem/, meg az, hogy odajussunk a forgatási helyszínre (plusz az összes szükséges engedélyt be kell szerezd).


Amúgy kb. esélytelen. Ma több ezer(!) forgatókönyv porosodik a producereknél, irodáknál stb. helyen amik leforgatásra várnak. És van köztük egészen ígéretes is. De tényleg elsőre ezt az amatőr utat javaslom. Még "színészt" is lehet hozzá találni, meg mindenkit. Azért ez az út is belekarcol a 100 eFt-ba (most csak arra gondolok, hogy egy normális(!) magyaros pizza ritkán van már 3000eFt alatt, és egy 5-6 tagú stáb az megeszik belőle kb. 6-8 db-ot, meg pár liter kóla meg fanta elfogy közben. Az engedélyek is lehet, hogy pénzbe kerülnek).

2022. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Ha nagyon jó, akkor előfordulhat, hogy találkozol vele a moziban. És azt fogod látni, nem látod. Nem látod a neved, még a helyettes takarítók után sem.

És ha perelsz, higy Höhö, ez az én ötletem, akkor még bajba is figsz kerülni.

Persze ennek az esélye egy ezrelék sincs. De hogy veled együtt... na az lehetetlen.

2022. júl. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a 2-es, több ezer forgatókönyv lehet ma a nagyobb producereknél, egyesével....
2022. júl. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha én csinálom meg a filmet az jó?
2022. júl. 1. 09:08
 6/10 anonim ***** válasza:

5: ha van rá párszáz millió forintod, vagy milliárd - hát csináld...


És ki fogja vetíteni, miből lesz neked bevételed?


A milliárdnyi forint rendelkezésedre áll? Úgy is, hogy esetleg egy fillér hasznod nem lesz a filmből?

2022. júl. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézegesd a sikerfilmek költségvetését...


[link]

2022. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy belépő szintű csupasz kamera egymilliónál kezdődik. Kell hozzá még ugyanennyi kiadás, hogy használhasd. Egy minimalista forgatás mozi szinten is több tíz millió.
2022. júl. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5: légyszi, olvasd el ezt a cikket... Csak hogy képben legyél, mi minden, és hánytucat szakember kell egy film forgatásához... A tíz-százmilliókat már leírták előttem.


[link]

2022. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8: Jó az inkább 5 milliónak is. És nincs rajta objektív sem, amiből kell 3-4 darab egy kamerához az is ilyen 3-4 millió/darab. Bár ezeket lehet bérelni is, bár úgysem sokkal olcsóbb.


5: (2022.07.01 09:08) Fent leírtam, vagy szerzel irtósok pénzt ez ma egy ún. egész estés mozi esetén több százmillió Ft. Vagy csinálsz rövid filmet, az lényegesen olcsóbb. Vagy keresel pár havert és megcsinálod amatőrben, és utána házalsz vele. Egyébként nagyon színvonalas amatőr filmek is vannak, és vannak már amatőr fesztiválok is, ahol lehet mutogatni, meg lehet ismerkedni. Alapvetően ha jó a story, jó a forgatókönyv és jók a színészek és nem túl hosszú a film low-budget amatőrben ahogy már írtam pár száz ezer Ft-ból megvan a filmed.


Elsőre egyébként tényleg arra beszélnélek rá, hogy próbáld meg amatőrben lenyomni, írj egy kb. 5-8 perces rövidet, beszéld rá pár haverodat, és nyomjátok le. Full amatőrben egy kamerás mobil is elég ehhez (20 mp. snittet az is tud rögzíteni, az meg egy 5-8 perces rövidhez elég). Vágóprogramot keresel valami ingyeneset, zene van jó pár ingyenes. És megnézed, hogy a mozid megáll-e a lábán, vagy felborul, mint a féldisznó az ólban. Elsőre elég ez is, és látod, hogy egyáltalán érdemes-e ezzel kísérletezni. És nyilván nem anyuci, apuci, kedves, szerető, haver stb.-nek mutasd meg, hanem állj ki vele a nyilvánosság elé. Vannak amatőr filmes fórumok ahol megkapod a kritikát, de itt is vannak jópáran akik képesek "higgadt" kritikát megfogalmazni a filmeddel kapcsolatban. Már nem emlékszem melyik híres rendező első mozija készült egy eldobható(!) fényképezőgéppel úgy, hogy csak fekete-fehér álló képek voltak zsákszám benne, ez volt ügyesen megvágva és egy máig megálló mozi lett belőle. Igen, volt tehetsége az emberünknek, és tudta, hogy mi az, hogy film.

2022. júl. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!