Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elkezdeni a...

Hogy tudnám elkezdeni a fordítást?

Figyelt kérdés

Ba diplomával rendelkezek (japán szak)ahol szakfordító specializációt végeztem el. Miután leteszem a felsőfokú angol nyelvvizsgát is, szeretnék elkezdeni fordítani angol és japán nyelven. Hol tudnék altalános szövegeket fordítani?


Szakfordításokat csak a szakfordítói továbbképzés után tervezem, jelentkezek majd fordító irodákhoz stb. , de addig is szeretném elkezdeni a fordítást. Hol/hogy van erre lehetőség?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. júl. 5. 13:25
 1/9 anonim válasza:
100%
Fordítandó iromány-szótár-tiszta füzet-toll-mérhetetlen türelem.
2022. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de úgy értettem, hogy munkaként, esetleg megbízásokat fordítgatni.
2022. júl. 5. 15:27
 3/9 anonim válasza:
100%

Bocsi! Nem lehetett kihagyni!! :-)


#1 voltam

2022. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😄
2022. júl. 5. 15:54
 5/9 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Az 1-es nem is mondot olyan hülyeséget. Lesz némi tapasztalatod hogy ez hogyan is megy. Én pont így kezdeném ahogy az 1-es mondta.
2022. júl. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van tapasztalatom, fordítói specializációt végeztem az egyetemen. Mivel még folytatom a tanulmányaimat, egyszerűbb munkákra gondoltam, ami nem követel szakfordítói végzettséget.
2022. júl. 7. 10:32
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Számomra ez teljesen érthetetlen. Végletes önbizalomhiányban szenvedsz, vagy libáért vetted az oklevelet? És még az is tök érthetetlen, hogy pénzt kérnél olyanért, amiről azt gondolod, hogy nem értesz hozzá. Milyen minőségű lenne az a fordítás? És még az is érthetetlen, hogy mi az a nem szaknyelv. Ahol azt mondják, hogy lökd idébb a sótartót, az is már az étkezés kellékeiről szóló szaknyelv. Vagy ha a gyermekkönyvben azt írják, hogy a főállású anyuka elviszi a kislányt lovagolni, és nézi, amint patanyomfigurákat csinálnak, a patanyomfigura is szaknyelv. A Harry Potterben is van elég sok szaknyelv. Kinek volna igénye egyébként fordíttatni egy teljesen semleges nemszaknyelv szöveget? Mondjuk egy utazási iroda egy útleírást, amiben nincs földrajz, építészet, művészet, népszokás, közlekedési eszköz, csak a semleges elindultunk odaérkeztünk, jót aludtunk, volt reggel kávé meg pisi, de elveszett a barna zokni, aztán továbbmentünk szavak?
2022. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem szenvedek önbizalomhiányban és egy szóval sem mondtam, hogy nem értek hozzá. Jelesre fordítottam már szakszövegeket, viszont ahhoz, hogy fordító irodához jelentkezzek vagy megbízásra fordítsak, ahhoz tudomásom szerint számlaképesség kell, valamint fordítói képesítés. Mivel nekem csak egy BA diplomám van(a fordítás csak specializáció volt), és még két év a fordítói továbbképzés, ezért érdeklődöm, hogy esetleg valaki tud-e olyan lehetőséget, ahol ezek nélkül lehetne legálisan fordítani. Nem igazán értem, mi nem érthető.


Szaknyelvet én nem említettem. Szakfordítást említettem, ami műszaki, gazdasági, jogi stb. szövegeket jelent, de ehhez szükséges külön szakfordítói képzés. Ha valaki pl. Harry Pottert fordít, amit te említettél, az műfordítás.

2022. júl. 8. 00:38
 9/9 anonim válasza:
Freelancer, Upwork, Proz és hasonló szabadúszó weboldalak. Ha lesz megbízásod akkor kiváltasz egy vállalkozóit és úgy tudod szabadúszóként csinálni. Nem kell végzettség, általában teszt fordítás van illetve szoktak kérni fordítói önéletrajzot a korábbi munkáidról. Ha jól fordítasz és találsz pár ügyfelet, akkor utána tapasztalattal már könnyebb.
2022. júl. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!