Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szertnék elkezdeni fordítani...

Szertnék elkezdeni fordítani egy könyvet. Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

(Wattpadon) Van egy könyv, ami nagyon tetszik, és egy pár nyelvre már lefordították (egyébként az író többi könyvéhez is van pár fordítás), és én is nagyon szívesen kezdeném el. De nem tudom hogyan kezdjek neki. Gondolom

írnom kéne az írónak, de mi van akkor, ha nem fogja látni? Nem tudom mit csináljak.



2020. nov. 29. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írj az írónak egy privát üzenetet (nem vagyok nagy wattpados, nem tudom lehet-e privát üzenetet írni), és ha befejezetlen könyvről van szó, akkor írj a legújabb rész alá egy kommentet, szerintem azokat biztos megnézi. Ha pedig befejezett az adott könyv, de van más könyve, ami jelenleg is fut, akkor oda írj a legújabb rész alá. Szerintem az újabb részek alatti kommenteket csak megnézik.


Mindenesetre írj neki, ha meg nem válaszol, akkor majd megpróbálsz máshol üzenetet hagyni neki.

2020. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy megkérdezhetem, hogy melyik könyvről van szó? A kulcsszavakból látom, valami fanfiction. Szimplán érdekelne, hogy minek van ekkora keresete Wattpadon, hogy még más nyelvekre is lefordítják, mivel nem nagyon van mit olvasnom manapság, hátha tetszene. :D
2020. nov. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképp írok neki, de szerintem nem látná. A kommentekre meg pláne nem válaszol, mert minden rész alatt több ezer van😂


Egy larry fanfictionről van szó egyébként. Victorian boy a címe.

2020. nov. 29. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem egy privát üzenet nem sorolható egy kategóriába egy kommenttel.


Ha nem válaszol, akkor max lefordítod, és odaírod, hogy ő az író, és te csak fordítottál.

2020. nov. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az szerinted nem sértene meg semmilyen jogot?:/
2020. nov. 29. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk nem tudom, mennyire lehet szerzői jogokról beszélni, mikor létező emberek jogaival nem foglalkozva ír róluk...
2020. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!