Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretném ártatlanságom...

Szeretném ártatlanságom bizonyítani, ehhez szükségem lenne egy térfigyelő kamerás felvételre! Kiadják nekem?

Figyelt kérdés
2020ban volt egy kis dolog velem és egy barátommal! Egy levelet akart a haverom vinni egy csajnak! Én mentem vele de az utca másik oldalán voltam míg ő bedobta a levelet! Ekkor kiszaladt az apa és megkergetett minket! Mai napig mondja hogy egy bizonyos harmadik barátunk is ott volt velünk, és én vittem be azt a levelet! Ezt egy kamera tökéletesen felvehette! Ha kérem oda adják? Ez egy faluban volt, mind ismernek!
2022. júl. 5. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
8 (esetleg 14) napig örizhetik meg a felvételekeet utána a jogszabályok szerint törölni kell, és csak a bíróságnak adják ki.
2022. júl. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2020...

Hát ha valami magánember kamerája az, akkor talán megvan. Bekopogsz, megkérded.

2022. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Ha a történet kerek, akkor annak a férfinek kellene az ártatlanságát bizonyítani. Részetekről a legcsekélyebb jogsértés sem történt.

Ami a kamerákat illeti:

A térfigyelő kamerák képe nem adható ki. Bűncselekmény gyanúja esetén ügyészség elrendelhet a felvételek bekérését. A magánemberek felvételét is. De kiadni nem adhatják a feljelentőnek sem.

A térfigyelőkhöz nem mindig kapcsolódik folyamatos rögzítés, de két évvel ezelőtti biztosan nincs már meg.

A magánemberek kamerái elvileg nem nézhetnek közterületre.

2022. júl. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!