Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Foxposttal volt már másnak is...

Foxposttal volt már másnak is ilyen?

Figyelt kérdés

A feladó hétfőn reggel betette a csomagot az autómatába amot aztán kedden ki is vett a futár az autómatából. Normál esetben ugye aznap megérkezik a raktárba és másnap azaz jelenesetben szerdára meg is érkezik. De most nem ez történt. A kedden reggel kivett csomag szerda délután érte el a raktárat. A raktárban már jóval több időt töltött mint szokott, és kétlem hogy ma viszont látom a csomagom, mert kora reggel ürítik az autómatát.

Ha bárkinek volt hasonló problémája azt itt szivesen elolvasom.



2022. júl. 14. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Egész biztos beérkezett a csomag kedden a raktárba, de túlterheltek a raktárban dolgozók, csak szerdán lett lecsipogva, ezért látta azt a rendszer, hogy akkor érkezett meg. A célautomata meg valószínűleg tele van, ezért nem viszik még ki, a raktárba érkezési sorrendben viszik a kapacitás erejéig, amint befér egy üres helyre. Ezért kellene még aznap átvenni a csomagot, ahogy megérkezik, mert akkor teljes kapacitással cserélődnének a csomagok az automatában és nem lenne torlódás, de sokan lusták érte menni és kivárják az utolsó pillanatot, addig meg foglalja a helyet és abba a rekeszbe se feladni, se más érkező csomagját tenni addig nem lehet.
2022. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Abszolút nem értem a problémádat. Hol van előírva, hogy 2 nap alatt meg kell érkeznie a csomagnak? Nekem egy hétig simán eltart. Nem kell minden apróság miatt hisztirohamot kapni, rohadt fárasztó egy ember lehetsz.
2022. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2 es. Én nyugodt vagyok és voltam, csak szimplán eddig mindíg egy vagy két napon belül itt volt a csomagom, most meg még mindíg nem történt semmi. Sokat fizettem a megrendelt termékért, és kiváncsi vagyok, mennyire gyakori az ilyen, csak mert az is előfordulhatna, hogy elakadt.
2022. júl. 14. 12:40
 4/5 anonim válasza:

2: Szerintem Te kerítesz ennek túl nagy feneket...

Azért durva, hogy egy ártatlan kérdés miatt azonnal hisztisnek tartod a kérdezőt :D Elolvastam 2x is amit írt, semmi felháborodás vagy ajvékolás, egyszerű kérdést tett fel.


Egyébként én is hasonló cipőben járok most. Hétfőn este rendeltem meg valamit, amit az eladó kedd hajnal fél 2 kor (lol) el is helyezett az automatában és még most is várom a csomagot, szerintem holnapra sem fog megérkezni.

GLS csomagpont úgy szokott kinézni, hogy megrendelem, másnap elhelyezik/kiveszik és harmadik nap már ott a csomag a ponton és mehetek érte. Foxposttal soha nem rendeltem még, de itt csak így lehetett. Hétvégére szükségem lett volna a csomag tartalmára, ezért kezdtem keresgélni a gyakorin, hogy ez vajon így megy-e a foxnál és akkor ne is reménykedjek abban, hogy esetleg holnap megérkezik..

Nincs itt semmi felháborodás, egyszerűen csak a GLS-nél megszoktam, hogy 2 napon belül fixen érkezik a csomag :)

2023. jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A foxpost automatáknak napi töltési időpontjai vannak, pl a miénk hétköznap 9:00. Ami addig fel lett adva akkor elviszik, majd a szabad kapacitás erejéig feltöltik érkező csomagokkal. A kivett csomagot a raktárba szállítják, ahonnan amint van szabad kapacitás, a következő időpontra elviszik a címzett automatába. Ha malacod van, a feladó és címzett automata is közel van a raktárhoz, a feladó egy délelőtti töltésűből adta fel és egy délutáni töltésűbe van címezve, még azelőtt beérkezhet a raktárba hogy elindulna a címzetthez a fuvar, ha van kapacitás akkor aznap is kiviszik. Ez jellemzően Budapesten belül működik, vagy az agglomerációból Budapestre (fordítva nem igazán). A foxpost honlapján amúgy nyomon követhető az automaták telítettsége. Ha világos színű a jelzéa akkor bőven van szabad kapacitás, a raktárba érkezést követő fuvarral egész biztos viszik. A narancs színű automatában kisebb torlódás van, de ez jellemzően inkább a feladást érinti, de töltéskor a feladott csomagokat kiveszik és a helyükre kerülnek az érkezők (fordítva pedig miután egy érkezőt átvettek, annak a helyére lehet feladni), jó eséllyel meg fogod kapni másnap. Ha piros a jelzés, az automata túlterhelt, több napos csúszás várható. Ha van a közelben másik automata ami nem piros, érdemes inkább oda kérni.
2023. jan. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!