Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak én nem bánom annnnyira...

Csak én nem bánom annnnyira ezt az új helyzetet?(ár és gáz ügy)

Figyelt kérdés

Lassan mindenki bitcoint bányászik, mindenki klímázik (nyáron lehűti a lakást 20 fokra, télen meg fűt 25fokra... hol a logika?), mindenki csak fogyaszt, fogyaszt - de arra nem gondolnak, hogy ez mennyire káros a környezetre. Ha most mindenki visszafogna magán, talán nem lenne ekkora szárazság, ennyire szélsőséges időjárás.

Persze kicsit lehetne magasabb az átlag, de igen, én nem bánom.

Mi jóval az átlag alatt vagyunk, a lakást nyáron 26 fok körül tudjuk tartani (éjszaka szellőztetés, napközben sötétítés), télen elég a 20 fok - érdekes, nem fagyunk meg... Van egy számítógép, amin párom dolgozik, egész nap megy, de mivel okosan van beállítva, optimalizálva így alig fogyaszt. Egyedül a hűtőnk ezeréves és a szükségesnél jóval nagyobb...

Annyi, hogy nem bányászunk, lekapcsoljuk a villanyt, kézzel mosogatok, a ruhát kiteregetem. Egyszerűen kell élni és akkor talán még visszafordítható ez a környezethyilkolás luxus miatt.

Mert VAN pénze az átlagnak! Mindenki sír-rí hogy de szr itt minden, utána beül a 3 kocsijából az egyikbe és elviszi a családot 2 hétre Görögbe... És ez megtörtént eset, és csak egy példa a rengetegből, amit nap mint nap látok/hallok.


Igenis fogjuk vissza magunkat, spóroljunk a vízzel, árammal és gázzal, mert túl sokan vagyunk, túl sokat fogyasztunk, túl nagy az öko lábnyomunk és túl sokat pazarlunk, sok szemetet gyártunk.



2022. júl. 17. 09:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Majd akkor is ugyanezt a sorokat írd, ha nem lesz zöldség, megy gyümölcs a boltokban.

Azokat sokat kell öntözni és nem fogjàk megtermelni ilyen áramár mellett a termelők.


Sokkal összetettebb dolog ez, mint ahogy te elképzeled.

2022. júl. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%

Fogjad!

- Helyettem is!

És el ne felejts holnap is jönni, - hogy beküldhesd ugyanezt a kioktató "kérdésedet"!

2022. júl. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

1. Válaszoló vagyok.


Ez a mostani helyzet messze túlmutat ám, az ilyen házi okoskodáson.

Én a mezőgazdaságban dolgozok.

Sok ismerősöm is, paradicsomot, paprikát, zellert termel.

Itt nem tudod eldönteni, hogy locsolsz-e vagy nem.

Muszàj állandóan öntözni.

Ismerősöm is kiszámolta, hogy amíg a paprikát el tudja adni, addig, + 1.000.000Ft csak a villanyszámla ezentúl.

Majdnem azt kellene, hogy most kiszàmtani az egészet, mert veszteségért nem éri meg csinálni.



Szép és jó az, hogy eltűnődünk azon, hogy kis háztartásban működik a kvóta, mindenki csinàlja ugyanígy. Csak ez álomvilág, nem működik mindenhol és ez nem az embereken múlik.


Vagy kérdező, mit szólsz 5000Ft/kg paradicsom árhoz?

2022. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Gondolom ez a vállalkozásokra nem lesz érvényes. Igaz, még nincs kint a hivatalos rendelkezés, de mindenki pánikol és vészmadárkozik. Nem is annyi a piaci ár, amit sokan emlegetnek...


"lakossági átlagfogyasztásig biztosítják" - Egyelőre ennyit írtak. Egy vállalkozó nem számít lakosságnak.

2022. júl. 17. 09:36
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A nagyfogyasztók, iskolák, óvodàk, közintézmènyek már rég kiestek a rezsicsökkentésből.


Most kizárólag a lakossági fogyasztók kapnak kedvezményt, a kvóta értékéig. Senki más.


De, tökmindegy, mert a kvótán felül mindenki piaci áron fizet.

2022. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Egyébkènt én nem is akarok és nem is fogok itt győzködni semmiről, senkit.


Ha ez így marad és be lesz vezetve ténylegesen amit eddig mondtak, mindenki megtapasztalja majd.


Én mégegyszer mondom, mezőgazdaságból vagyok, én a hegytetőről làtom azt, amit egyesek a völgyből.

2022. júl. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek, az emberek 90%-a pazarló életmódot folytat! Én pl. luxusnak tartom nyáron a klímát! Bent a lakásban azért nem a tűző napon van az ember.És persze, nem kellemes 28 fokban a panelba ülni, de el lehet viselni azt is! Úgy, ahogy a 20 fokos fűtést is.Ha valaki mindkettőben a kényelmet helyezi előtérbe, az fizesse meg.Mindenki eldöntheti hogy mire költi a fizetését.Ha neki fontos hogy nyáron hűsöljön, télen meg kellemes hőmérsékletben töltse az időt az otthonába, akkor fizesse meg.

Az a szomorú hogy ezt a nagyhatalmak nem a pazarló életmód ellen és miatt vezették be,és hogy jobb hellyé tegyük a világot.Hanem azért mert háború van, nézeteltérések, keresztbe tételek a másiknak, kavarások, az érdem és a haszon az első. Van egy igazán undorító oldala az emberi fajnak!

2022. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7#: Lakjál egy tetőtérben vagy egy panel legfelső emeletén, amelyet a nap 14 órájában négy felől süt a Nap, - ebből az egyiket gyakorlatilag mind a 14 órán keresztül - és megtudod, mi a magyarok istene! -Tudom, neked egy csettintés - és hipp-hopp, meg tudod változtatni a másodperc töredéke alatt az életkörülményeidet! Nem mindenki ekkora zseni, mint te! Vélhetően te sem prizmán keresztül látnád a tiszta képet, ha gyakorlatilag nem tudnád kipihenni magadat egy szaunát alázóan meleg lakásban! A külső környezetedet, - beleértve a munkahelyedet is - meg marhára nem érdekli, hogy mitől nézel úgy ki, mint a mosott szar, - el fogja várni a helytállásodat! Könnyű úgy elítélni másokat, hogy a viselkedésének miértjét teljesen figyelmen kívül hagyod!
2022. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

"egy tetőtérben vagy egy panel legfelső emeletén"

Nem lenne kötelező olyan helyeket lakásnak eladni, ahol nem lehet lakni.

Nyilván a későbbiekben majd jobban fognak figyelni erre.

Persze ez téged most nem vigasztal, de idővel meg fog oldódni, mert senki nem veszi majd meg ezt a helyet.

2022. júl. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az élet bonyolultabb dolgokat megír, mint amit a világon hírnévre tett írók csak elképzelni és leírni is tudtak valaha, - nem kívánságműsor a legtöbb embernek! Például nagyon vártam már azt az "érvelést", hogy "El kell onnan költözni!" Tegyük fel, hogy én ezt meg tudom esetleg valósítani, de költözik a helyembe más, - aki ugyanúgy fogja használni a klímát - a már felsorolt okokból, mint én az elköltözésemig! Az emberek túlnyomó hányada kényszerpálya mentén éli le az életét, - emellett persze álmodozhat kedvére!
2022. júl. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!