Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ikerlanyoknak név? Melyik...

Ikerlanyoknak név? Melyik hangzik jobban?

Figyelt kérdés

Fazekas a vezetéknév, mindenképp olyat szeretnénk ami alliteral.

A Fedóra tetszik nagyon, az szerintem különleges, de a másikban nem vagyok biztos. Frida? Flóra? Franka?



2022. júl. 19. 07:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%
Esetlek Felda? Franni?
2022. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Freja,Frézia,Filoména,Fiorella,Fédra,Frederika,Fernanda
2022. júl. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

#9


Ha arra gondolsz, hogy az iskolában a többi gyerek esetleg szivatná őket, nyugi a gyerekek elég kreatívak, ha valakit szivatni akarnak, találnak rá okot.


Amúgy hidd el, minden jobb, mintha az osztályban van még 1-2 ugyanolyan nevű mint te.

2022. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Noren1989 ***** válasza:
49%

Nem, én ezeket a direkt alliteràló neveket nem értem. Szuperhősöknél a mesekönyvben még oké...


Jó, valszeg anyuék nem fehérek, de ezt a nevet ezek a lànyok jóideig nem vàltoztathatjàk meg.

2022. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsón pedig nagyon jót mosolyogtam, aranyos vagy, hogy nevekből rögtön arra következtetsz, hogy esetleg kisebbséghez tartoznánk. :)
2022. júl. 24. 17:12
 16/21 anonim ***** válasza:
68%
végül, megkérdezhetem mi a döntés?
2022. júl. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Fedóra és Franciska mellett döntöttünk.
2022. júl. 31. 10:02
 18/21 anonim ***** válasza:
Én a Fridát adtam volna az általad írottakból a Fedóra mellé, bár a Flóra a kedvenc, választott lánynevem, de nagyon hasonló hangzású a Fedórához. A Franka abszolút nem tetszik, viszont a Franciska jó és illik is a Fedóra mellé. :) Gratulálok!
2022. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
45%

Gratulálok a kis Fazekas Kalaphoz.

[link]

2022. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
68%

19-esnek: "A Fedóra név eredete és jelentése

Görög-latin eredetű, a Dórotheosz görög férfinévből. Jelentése: Isten ajándéka." Forrás: [link] ill. [link]


Az, hogy egy kalapfajtát fedorának neveznek (rövid o-val), pusztán hasonlóság, Sarah Bernhardt viselt ilyen kalapot Victorien Sardou Fedora c. művének előadásán, amint a wikipédiás cikk is említi.

Másik wikis cikk: [link]

Továbbá a wikis egyértelműsítő lap megmutatja, hogy van több dolog is ezen a néven: [link]


Ha már utánakeresel valaminek, csináld alaposan. :) ;)

2022. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!