Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a drága magyar posta nem...

Ha a drága magyar posta nem hajlandó kihozni a leveleimet, csak az értesítőt bedobni, én még végezhetem helyettük is a munkájukat, de az értesítőn az van, hogy péntekig vehetem át, hétfőn meg újra megpróbálja kézbesíteni?

Figyelt kérdés
Csak szombaton tudom átvenni, abból gáz lenne? így is úgy is ott áll, nekem meg fontos lenne.

2022. júl. 20. 08:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*nem kidobni, hanem kihozni
2022. júl. 20. 08:08
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha első értesítő akkor egy héttel később újra megkísérlik kézbesíteni és az előtte lévő munkanapokon átveheted. Ha második értesítő, akkor a rajta lévő megjelölt dátumig (aznap zárásig) veheted át, mert utána megy vissza a feladónak és a következő napon már nem lesz a postán.

A hivatalos iratokat nem lehet simán bedobni a postaládába, mert igazolni kell az átvételt. Ha nem volt otthon senki aki átvegye, akkor hagynak értesítőt róla - a posta ezzel megfelelően végzi el a feladatát.

2022. júl. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Így van, ajánlott levelet nem fognak a ládába dobni, alá kell írni
2022. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 qkker1 ***** válasza:
A Covid óta nem kell aláírni.
2022. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nálunk még mindig kérik az aláírást
2022. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Aláírni lehet nem kell, de személyesen át kell venned. Csak ekkor lesz átvettként regisztrálva, nem dobhatja be és írhatja be a kézbesítő hogy átvették, miközben nem történt ilyen. Mivel az átvétellel joghatás keletkezik, jó nagy szarba lehetne kerülni azzal hogy ténylegesen nem vette át senki a hivatalos levelet, de megkapja a feladó a visszajelzést arról, hogy ez megtörtént. Aztán ki tudja milyen határozaton ketyeg emiatt az óra, amiről fogalma sincs a címzettnek.
2022. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem voltál otthon, elmész érte az értesítővel.


Ha otthon voltál s nem vette a fáradságot panaszt kell tenni.

+pl nekem van egy mágneses lapocskával felrakva a ládámra:"itthon vagyok!"

Ha meg nem, leveszem a táblácskát.

2022. júl. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha péntekig vehető át, akkor szombaton nem fogod tudni átvenni, mert pénteken este elviszik a hétfői újbóli kezbesitesre, kicseszes, hogy a szombat igy kiesik, de szigorúan ellenőrizve van , hogy milyen levél hány napig van letétbe.

Ajánlott levelet bedob a postás aláírás nélkül. Hivatalos iratot át kell venni, alá kell írni. Az más tészta, hogy egyes településeken pl nálunk simán bedobta a gyerek elkészült személyi igazolványát, ami hivatalos irat volt.

2022. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
küldtek már nekem ilyen levelet februárban, tartalma és a feladó is ugyanaz, azt bedobták :)))
2022. júl. 20. 17:38
 10/17 A kérdező kommentje:
amúgy felhívtam a postát, azt mondták, átvehetem szombaton is. az egész céget meg kellene szüntetni, semmirekellőek, de tényleg
2022. júl. 20. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!