Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Xbox serie s melegszik, fura...

Xbox serie s melegszik, fura hang mitől lehet?

Figyelt kérdés

Adott egy xbox serie s, ami pár napos nagyon meleg, fura hangot ad ki.

Viszont azt érdemes megjegyezni hogy ebben a két napban úgy használtam a konzolt hogy fortniteoztam, és közben a cod warzone-t töltöttem vagy épen más játékot ha pedig nem játszottam akkor pedig kikapcsolt tv-vel és kontrolerrell hagytam hogy töltse a játékokat, viszont egy idő után a gép is kikapcsolt, ez a túlmelegedés vagy éppen egy automatikus időzítő műve lehet?



2022. júl. 28. 02:10
 1/3 anonim ***** válasza:
túl sokat használod.. menj aludni hajnali 2-kor, ne hagyd bekapcsolva 24/7 bekapcsolva az xboxod. :D
2022. júl. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is az hogy nyáron egy elektronikai eszköz "nagyon meleg" az nem jelent semmit. A gép az oldalán szívja be a levegőt és a fekete korongon tolja ki. Ha ott forrónak érzed az természetes. A gépben van egy beépített hőmérséklet ellenőrző ezért ha túlmelegedne akkor leállna magától azonnal. A fura hangot nem tudom értelmezni így magában. Ha tudod valamihez hasonlítani akkor esetleg. Ezek a gépek nagyon csendesek alapból, csak egyetlen mozgó alkatrész van benne egy hatalmas ventilátor a korong alatt. Ami még hangot adhat ki az a táp, minden táppal rendelkező gépben előfordulhat egy úgynevezett "coil whine" ami egy fizikai probléma és maximum cserével orvosolható. Viszont egyáltalán nem biztos, hogy neked ilyen van.


A gépben van egy kikapcsolási időzítő ami alap esetben pár órára van beállítva, de teljesen le is lehet tiltani. Emellett két fajta módon működhet. Az egyik a hagyományos/energiatakarékos amikor ha lekapcsolod a gépet akkor teljesen lekapcsol és csak egy minimális áramot fogyaszt mint akármelyik elektronikai eszköz, hogy be tudd kapcsolni távirányítóval. A másik az "azonnali" amikor a gép kikapcsoláskor sem kapcsol le teljesen hanem csak egy alacsony fogyasztású módba lép és a háttérben továbbra is telepít/tölt. Ilyenkor a nap közben megjelenő frissítéseket is telepíti. Ezeket a dolgokat a beállítások menüben az Energiagazdálkodás címszó alatt állíthatod be [link]


Mivel sajnos aktuális: Ha a rezsicsökkentési határ nálatok probléma lehet akkor a fenti linken látható, hogy az "azonnali" mód 10Wot (7,3kWh havonta) fogyaszt ami jócskán meghaladja a teljes lekapcsolást ahol csak 0,4Wot (0,29kWh havonta) fogyaszt az eszköz bedugva. Egyébként az utóbbi tíz évben már nem lehet olyan elektronikai eszközöket árulni amik "teljesen lekapcsolt" módban többet fogyasztanak 0.5Wnál ezért a 0,4W nem számít kirívónak.

2022. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy utolsó dolog amit elfelejtettem. Ezeket a konzolokat (már az előző generációsokat is ) arra tervezték, hogy egész nap menjenek. Így hacsak az áramszámla nem gond annyit nyomhatod amennyit akarod. Ezrét van bennük ez az azonnali mód is.
2022. júl. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!