Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki rúghat e a munkáltató ha...

Geri1990 kérdése:

Ki rúghat e a munkáltató ha cukorbeteg vagyok (üzemorvos engedett dolgozni) volt rosszullétem munkavégzés közben, tegnap éjszakás műszakban(12 órás) és ma szóltak telefonon hogy nem kell mennem többet csak leszámolnom holnap!? Jogszerű ez?mit tegyek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 3. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen munkakör. Ha a rosszulléteiddel akár a saját, akár más testi épségét veszélyezteted ott, akkor neked is jobb, ha nem csinálod tovább. Ha csak unja a banánt, mert feltartod a munkát, akkor elvileg nem lenne joga hozzá.
2022. aug. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mt. 66. § (2) A felmondás indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő ok lehet.


(5) A (4) bekezdésben meghatározott munkavállaló munkaviszonya a munkavállaló képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő okból akkor szüntethető meg, ha a munkáltatónál a 45. § (3) bekezdése szerinti munkahelyen nincs a munkavállaló által betöltött munkakörhöz szükséges képességnek, végzettségnek, gyakorlatnak megfelelő betöltetlen másik munkakör vagy a munkavállaló az e munkakörben való foglalkoztatásra irányuló ajánlatot elutasítja.


Kérd az írásos indoklását a munkaviszonyod megszűntetésének, ami kötelező. Ha nem értesz egyet azzal ami benne áll, jelezd hogy nem fogadod el, nem írod alá. Majd egyeztess munkajogi képviselővel.

Esetleg nekünk is elárulhatod, hogy mire hivatkoztak a munkaviszonyod azonnali hatállyal való megszűnése kapcsán.

Ja, és ehhez az is hozzátartozik még, hogy mi áll a munkaszerződésedben, milyen esetet jelöl meg azonnali felmondási okként.

2022. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! helyzet hogy még 3 hónap próbaidőmből vagy kb másfél és a munkavégzés helye 40-50-60 fok se ivóvíz se légkondi (40 50perc munka 10-20 p szünet/óra) csak egy szobai ventillátor álló és 35 kilós bálák pakolása daraboló gépbe darálógépbe ez mindenkit ki készít nem hogy egy cukrost...
2022. aug. 3. 16:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha próbaidő vagy, indoklás nélkül is felmondhat a munkáltató.
2022. aug. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

"Ha próbaidő vagy, indoklás nélkül is felmondhat a munkáltató."

Írásban.

De attól még a kérdező simán elolvashatná hogy mit írt alá, az ő szerződésében mi van leírva?

2022. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A jogban nincs kirúgás, de közbeszédben sem nevezném annak. A saját érdeked is az, hogy veszélyes gépek közelében ne dolgozz, ha a váratlan rosszulléteid vannak.
2022. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen de ebben az esetbe egyik napról a másikra elküldeni a munkavállalót eléggé gáz dolog... esetleg ilyenkor valami kártérítés jár ? mivel hogy kiveszik a kenyeret a számból szó szerint egyik napról a másikra... és még mire munkába áll ismét az ember és fizetést kap na addig elég sok víz le folyik a dunán....
2022. aug. 3. 20:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom munkahelyed körülményei még a folyadékbevitelt is akadályozza...


Nekem anno volt ideiglenes munkahelyem volt ilyen, fel is mondtam.


Nonszensz, hogy emberként se kezelik a dolgozóikat.

Folyadék pedig KELL.

Főleg melegben.


Amióta jómagam vagyok pozicióban, én rá is parancsolok másokra, hogy tessék szépen inni!


Mert tudom, hogy milyen ájuldozva dolgozni. +maga a víz hiány dekoncentráltságot okoz, ami akár munkában való hibákat vagy akár baleseteket is okozhat.


Rengetegen félvállon veszik, kortól, nemtől és poziciótól függetlenül.


Inkább tartson pár perc szünetet és igyon az ember vagy mellé egyen valami apróságot, pl müzliszelet stb.


Az egészség az első!

Mert, ha azzal komoly gond adódik nem biztos, hogy keresőképes lesz az ember, hiába a pénzért hajszol, de ne minden áron.

2022. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"igen de ebben az esetbe egyik napról a másikra elküldeni a munkavállalót eléggé gáz dolog..."

Ha még mindig nem értenéd. A próbaidőre az vonatkozik, amit aláírtál. Mit írtál alá?

2022. aug. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidőnek az a lényege, hogy mindkét fél indoklás nélkül bármikor felmondhatja a munkaviszonyt. Tehát a 3 hónapos próbaidő alatt bármikor kiveheti a munkáltató a "kenyeret a szádból", joga van hozzá, mint ahogy Neked is ahhoz, hogy egyik napról a másikra hirtelen "faképnél" hagyod.


Az más dolog, hogy nem korrekt a felmondás, ha a valódi ok az volt, hogy egyszer rosszul lettél. De mivel indokolni a felmondását próbaidő alatt ő sem köteles, ezért azt soha nem fogod tudni bizonyítani, hogy nem a munkavégzéseddel, vagy a hozzáállásoddal volt a baj.

2022. aug. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!